پرسپولیس با قبول اولین شکست خود در لیگ برتر نوزدهم مقابل تراکتورسازی با نتیجه ۱ بر ۰ مغلوب این تیم شد و متوجه فصل بسیار سخت پیش رو گردید.

تراکتورسازی و پرسپولیس در حالی در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند که استقبال پرشور و زیاد هواداران تراکتور دقایق ابتدایی بازی را تحت تاثیر خود قرار داده بود.

تماشاگران تراکتورسازی تمام سکوهای ورزشگاه را پر کرده بود و هیچ جای خالی در ورزشگاه دیده نمی‌شد که همین امر با وجود کیفیت نچندان بالای بازی زیبایی آن را افزایش داده بود.

با وجود برتری دقایق ابتدایی تراکتور اما در دقیقه ۶ پرسپولیس با اشتباه رشید مظاهری دروازه‌بان تراکتورسازی می‌توانست گل اول بازی را به ثمر برساند اما علی علیپور این فرصت را از دست داد.

پس از این موقعیت تراکتور چند فرصت را با ضربات میمبلا و فورچونه از دست داد. تراکتورسازی چند دقیقه‌ای بر بازی مسلط بود تا اینکه پرسپولیس آرام آرام از زیر فشار تماشاگران تبریزی خارج شد و بازی را متعادل کرد.

در این دقایق پرسپولیس چند باری روی ضد حملات و فرارهای ترابی می‌توانست صاحب موقعیت شود اما مدافعان تراکتورسازی با عکس‌العمل بموقع  مانع پیشروی ترابی شدند.

در حالی که تا ثانیه‌های پایانی نیمه اول بازی متعادل و آرام پیش می‌رفت تراکتورسازی صاحب یک ضربه کرنر شد. شجاعی با تیزهوشی این کرنر را بصورت بلند به پشت محوطه جریمه برای حاج‌صفی فرستاد.

حاج‌صفی با یک کنترل و حرکت کوتاه رو به جلو و غفلت بازیکنان پرسپولیس در دقیقه ۴۶ با یک ضربه زمینی محکم و زیبا توپ را به درون دروازه پرسپولیس رساند تا نیمه اول با برتری ۱ بر ۰ تراکتورسازی به پایان برسد.

 

پرسپولیس و تلاش نافرجام در نیمه دوم

 

نیمه دوم پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم توسط علی علیپور یک فرصت خوب را از دست داد. در ادامه حملات پرسپولیس ادامه یافت و این تیم، تیم برتر میدان بود.

پس از ۱۰ دقیقه برتری پرسپولیس، تراکتورسازی خود را از زیر فشار این تیم خارج کرد و با ضربه آزاد میمبلا هافبک پرویی خود دروازه حریف را بشدت تهدید کرد ولی واکنش عالی بیرانوند مانع گلزنی تراکتور شد و توپ به کرنر رفت.

در ادامه بازی با حملات و ضد حملات دو تیم بسیار زیبا پیش رفت. دقیقه ۶۶ بشار رسن با یک ضربه ایستگاهی زیبا دروازه تراکتورسازی را تهدید کرد اما واکنش دیدنی رشید مظاهری توپ را راهی کرنر کرد تا پرسپولیس و تراکتور در این مورد برابر شوند.

دقیقه ۷۵ با ارسال دیدنی ترابی از سمت راست وحید امیری با یک ضربه می‌توانست گل تساوی را برای پرسپولیس به ثمر برساند اما واکنش خوب مظاهری مانع گلزنی امیری و پرسپولیس شد.

در ادامه با وجود تعویض‌های هجومی کالدرون با آوردن روستایی و جونیور بجای مهدی شیری و محمد نادری اما از حملات پرسپولیس کاسته و بازی آرام شد.

در حالی که حملات پرسپولیس در دقایق پایانی شدت گرفت اما تلاش این تیم به ثمر ننشست تا تراکتورسازی با ضربه نابودکننده حاج‌صفی و برتری ۱ بر ۰ مقابل این تیم یک شکست تلخ را به کالدرون و شاگردانش تحمیل کند.

 

پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم

پرسپولیس و تراکتورسازی

 

 

 

عکس‌های طنز و سرگرمی