شاگردان یحیی گل محمدی در پرسپولیس با شکست خانگی ۱ بر ۰ و مقابل ذوب آهن اصفهان، جام قهرمانی نوزدهم لیگ برتر ایران را دریافت کرد.

پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران و در حالی که قرار بود جام قهرمانی را پس از بازی دریافت کند، از ذوب آهن میزبانی می‌کرد. سرخپوشان در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتند و بی انگیزه بودن بازیکنان میزبان در این بازی مشهود بود.

در نتیجه آن دقیقه ۲۵ روی کرنری که احسان حدادی فر ارسال کرده بود، وحید محمدزاده با یک ضربه سر چکشی گل برتری را برای ذوب آهن به ثمر رساند.

پس از این گل پرسپولیس در حالی که برتری نسبی نسبت به ذوب داشت، نمی‌توانست خطر جدی روی دروازه حریف ایجاد کند.

اواخر نیمه اول پس از یک همکاری تیمی، شوت علی علیپور را در شش قدم مسعود ابراهیم‌زاده دفع کرد و نیمه اول با همان تک گل به پایان رسید.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم تماما در اختیار پرسپولیس بود و این تیم با مالکیت بالا چندین بار موقعیت گل ایجاد کرد اما این موقعیت‌ها زهردار نبود و به سرانجام نمی‌رسید.

دقیقه ۶۳ در یکی از مهم‌ترین فرصت‌های پرسپولیس پاس عمقی نوراللهی در پشت مدافعین به علیپور رسید و ضربه او به تور کناری دروازه ذوب برخورد کرد.

برتری پرسپولیس ادامه داشت و دقیقه ۷۴ ارسال زیبای وحید امیری با ضربه سر اوساگونا به زیر طاق دروازه ذوب آهن رفت و دروازه‌بان این تیم یوسف بهزادی توپ را به کرنر فرستاد.

اواخر بازی نیز اتفاق خاصی رخ نداد و پرسپولیس با یحیی گل محمدی و با وجود دریافت جام قهرمانی پس از بازی، هفته بیست و هشتم لیگ برتر ایران را با شکست ۱ بر ۰ مقابل ذوب آهن به پایان رساند.

پس از این بازی سازمان لیگ ایران جام قهرمانی نوزدهم را به سید جلال حسینی تقدیم خواهد کرد و پرسپولیس چهارمین جام متوالی خود را در لیگ برتر بدست خواهد آورد.

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز