پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در هفته ششم لیگ برتر ایران در حالی به دیدار هم رفتند که شاگردان یحیی گل محمدی بالاخره گره بازی بد خود را باز کردند و به روزهای خوب گذشته بازگشتند تا به لطف آن به پیروزی ۱ بر ۰ برسند.

در حالی که پرسپولیس به دلیل عملکرد ضعیف خط میانی خود تا پیش از این نمایش و نتایج خوبی در لیگ برتر نمی‌گرفت، عصر امروز میزبان صنعت نفت آبادان بود.

یحیی گل محمدی که سعی مر کرد به هر شکلی شده، بازی شاگردان را از شرایط بد روزهای اخیر دور کند، در این بازی بالاخره به هدف خود رسید.

سرمربی پرسپولیس در بازی امروز رضا اسدی را نیمکت نشین کرد و احسان پهلوان را در کنار میلاد سرلک قرار داد تا یک زوج مکمل خوب در خط میانی بسازد.

زوجی که یک سر آن در فاز دفاعی و سر دیگر آن حملات را پوشش می داد.

در اینجا بخوانید:

همین تغییرات در نفرات و تاکتیک و سیستم بازی کافی بود تا پس از مدت ها یک پرسپولیس سرحال را مقابل صنعت نفت آبادان ببینیم.

هر چند نیمه اول حملات و بازی شناور پرسپولیس نتیجه بخش نبود، اما در نیمه دوم و با ورود مهدی عبدی عدسی پیشانی سرخ ها تیزبین تر و هدفمندتر شد.

نتیجه آن یک گل سالم اما مردود شده از مهدی عبدی در دقیقه ۶۷ بود که با اشتباه داور و کمک او دیده نشد، چرا که توپ پس از برخورد به دیرک افقی از خط دروازه عبور کرده بود.

به هر حال پرسپولیس کمی بعد روی حرکت و ضربه میلاد سرلک که با برخورد به پای مدافع حریف کمانه کرده بود، در دقیقه ۷۲ به گل رسید.

پس از این گل از فشار حملات پرسپولیس کاسته شد و از طرف دیگر اشتباهات عجیب حامد لک می توانست باعث به گل رسیدن صنعت نفت شود که سرخ ها خوش شانس بودند که این اتفاق نیافتاد.

سرانجام پرسپولیس توانست با پیروزی شیرین و ۱ بر ۰ مقابل صنعت نفت آبادان در هفته ششم لیگ برتر بیست و یکم ایران بالاخره راه گم شده خود را پیدا کرده و به جمع مدعیان قهرمانی باز گردد.