پرسپولیس و ماشین سازی در لیگ برتر بیستم ایران و هفته بیست و هشتم آن دیشب به دیدار هم رفتند و شاگردان یحیی گل محمدی با جشنواره گل خود و پیروزی ۵ بر ۰ به پیشواز قهرمانی رفتند.

پرسپولیس دیشب در هفته بیست و هشتم لیگ برتر میهمان ماشین سازی تبریز بود.

شاگردان یحیی گل محمدی از همان ابتدا بازی تهاجمی را در دستور کار خود داشتند تا با زدن گل زودهنگام از فشار و استرس ناشی از پیروزی اجباری برای رسیدن به قهرمانی، خارج شوند.

دقیقه ۱۳ مهدی عبدی در محوطه جریمه ماشین سازی صاحب توپ شد و با استفاده از ضعف خط دفاعی حریف با یک ارسال زیبا از سمت چپ، شهریار مغانلو را در موقعیت گلزنی قرار داد تا او با یک ضربه سر زیبا زننده گل اول پرسپولیس باشد.

حملات پرسپولیس ادامه پیدا کرد و دقیقه ۲۴ روی پاس عمقی احمد نوراللهی، مهدی عبدی در موقعیت تک به تک با سنگربان حریف با یک ضربه زمینی دقیق اختلاف را برای سرخ ها دو برابر کرد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که ماشین سازی از پیش سقوط کرده، هیچ حرفی برای گفتن نداشت دقیقه ۴۳ احمد نوراللهی با یک ضربه روی پای دیدنی اختلاف را به سه گل افزایش داد.

پرسپولیس که نیمه اول کار را تمام کرده بود، با آغاز نیمه دوم حملات خود را از سر گرفت و دقیقه ۵۱ مهدی عبدی باز هم در موقعیت تک به تک دروازه ماشین را باز کرد.

در ادامه بازی متعادل و آرام تر دنبال شد و شاگردان یحیی گل محمدی سعی کردند بازی را کنترل کنند.

اما این پایان کار نبود و دقیقه ۹۰ شهریار مغانلو ارسال علی شجاعی را با یک ضربه دیدنی وارد دروازه ماشین سازی کرد تا جشنواره گل سرخ ها در تبریز تکمیل شود.

نهایتا پرسپولیس با پیروزی ۵ بر ۰ مقابل ماشین سازی تبریز به فاصله دو هفته تا پایان مسابقات لیگ برتر بیستم ایران به پیشواز قهرمانی لیگ رفت، هر چند که هنوز سپاهان را در فاصله دو امتیازی خود می بیند.