پرسپولیس و پدیده مشهد در اولین بازی خود در سال ۱۴۰۰ از هفته نوزدهم لیگ برتر بیستم ایران به دیدار هم رفتند و به تساوی ۱-۱ رضایت دادند.

پرسپولیس در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر در مشهد میهمان پدیده این شهر بود. شاگردان یحیی گل محمدی در نیمه اول بازی را کاملا در اختیار داشتند و نمایش قابل قبولی از خود به جا گذاشتند.

با این حال این میزبان بود که در لحظات پایانی نیمه اول بر خلاف جریان بازی به گل رسید و با برتری به رختکن رفت.

دقیقه ۱۴ روی ارسال سعید آقایی ضربه سر شهریار مغانلو از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶ در بهترین موقعیت پرسپولیس در نیمه اول، روی ارسال امید عالیشاه، کمال کامیابی نیا صاحب موقعیت شد و ضربه سر او نیز راهی به دروازه سرخ‌ها پیدا نکرد.

حملات پی در پی پرسپولیس به نتیجه نرسید و دقیقه اول وقت های تلف شده روی یک غافلگیری و فرصت طلبی امین قاسمی نژاد در پاس علی نعمتی، هدف استقلال در نقل و انتقالات دروازه حامد لک را باز کرد و پدیده مشهد را پیش انداخت.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم را پرسپولیس باز هم هجومی آغاز کرد و از همان دقایق ابتدایی فرصت های زیادی را ایجاد کرد.

دقیقه ۵۰ نفوذ و ضربه مهدی ترابی از زاویه بسته محوطه جریمه پدیده به تور کنار دروازه این تیم برخورد کرد.

حملات پرسپولیس با چند ضد حمله خطرناک پدیده مشهد پاسخ داده شد، اما دقیقه ۶۹ روی یک توپ برگشتی میلاد سرلک با ضربه ای زمینی و محکم توپ را به گوشه دروازه پدیده فرستاد و بازی را به تساوی کشاند.

پس از این گل بازی هجومی پرسپولیس ادامه داشت و بازیکنان این تیم چند موقعیت بسیار عالی را از دست دادند.

در مقابل پدیده نیز در یک ضد حمله خطرناک می توانست به گل برسد، اما از آن استفاده نکرد. دقیقه ۷۹ شهریار مغانلو در موقعیت تک به تک توپ را به دروازه‌بان حریف کوبید و در برگشت مهدی عبدی نیز نتوانست دروازه تقریبا خالی را باز کند و مدافع پدیده توپ را از روی خط دروازه به بیرون کشید.

سه دقیقه بعد روی فرار عالی مهدی ترابی و ارسال دقیق او احمد نوراللهی در موقعیتی مناسب می توانست به گل برسد، اما ضربه او با بدشانسی به تیر افقی برخورد کرد و گل نشد.

در ادامه نیز حملات پرسپولیس به جایی نرسید و شاگردان یحیی گل محمدی با وجود برتری و بازی زیبا در اکثر دقایق نتوانستند مقابل پدیده مشهد در هفته نوزدهم لیگ برتر ایران به پیروزی برسند و با تساوی ۱-۱ به کار خود پایان دادند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا