پیروزی ۱ بر ۰ پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان در لیگ برتر نوزدهم ایران این تیم را در آستانه چهارمین و پوکر قهرمانی قرار داد.

پرسپولیس در حالی که فاصله چندانی با قهرمانی نوزدهمین دوره لیگ برتر ایران ندارد، در هفته بیست و پنجم میزبان فولاد خوزستان بود. بر خلاف انتظار شاگردان نکونام در فولاد شروع بهتری داشتند و بیش‌تر از رقیب قدر تهرانی مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشتند.

با این حال بیش‌تر دقایق نیمه اول با حملات پرتعداد نصفه و نیمه و کم خطر فولاد سپری شد و پرسپولیس هم چند حمله محدود داشت که به نتیجه نرسید. اما چند دقیقه پایانی نیمه اول با حملات خطرناک دو تیم به پایان رسید.

ابتدا فولاد دقیقه ۴۵ حرکت بوعذار به عمق دفاع پرسپولیس و ضربه او را رادوشوویچ برگرداند و در برگشت ضربه فنی مهاجم فولاد این بار از روی خط دروازه توسط شجاع خلیل‌زاده برگشته داده شد.

یک دقیقه بعد این بار نوبت آبشک بود که با عبور از همه مدافعین پرسپولیس خود را مقابل دروازه رادوشوویچ رسانده و شانس خود را برای گلزنی امتحان کند. اما ضربه او با اختلاف کمی بیرون رفت. دقیقه دوم وقت‌های تلف شده نیمه اول نیز پرسپولیس بالاخره به اولین موقعیت جدی خود رسید و شوت محکم سیامک نعمتی را دروازه‌بان فولاد در دو مرحله جمع کرد.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم پرسپولیس بهتر ظاهر شد و دقیقه ۴۹ ضربه ایستگاهی خطرناک احمد نوراللهی از بالای دروازه فولاد بیرون رفت. چند دقیقه بعد شوت از راه دور مهدی ترابی هم راهی به دروازه حریف پیدا نکرد.

دقیقه ۵۶ علیپور با یک پاس عمقی در محوطه جریمه فولاد صاحب موقعیت شد و ضربه او با واکنش سنگربان تیم اهوازی همراه شد. دقیقه ۶۶ نیز پس از یک رفت و برگشت، بشار رسن پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ضربه فنی او از بالای دروازه فولاد خارج شد.

دو دقیقه بعد پرسپولیس مزد برتری خود را در نیمه دوم گرفت و حرکت زیبای سیامک نعمتی در محوطه جریمه حریف و ضربه محکم او پس از برخورد به پای مدافع فولاد تغییر مسیر داد و وارد دروازه شد.

در ادامه بازی متعادل شد و فولاد هم پیش کشید، اما قدرت خلق موقعیت را نشان نمی‌داد و دقایق پایانی پرسپولیس دو موقعیت عالی را از دست داد. ابتدا دقیقه ۸۷ وحید امیری در محوطه جریمه حریف پس از یک رفت و برگشت توپ، صاحب موقعیت شد و با حرکت تکنیکی و ضربه‌ای خطرناک سعی کرد دروازه فولاد را باز کند.

اما شوت امیری با برخورد به دروازه‌بان حریف به کرنر رفت. دو دقیقه بعد روی یک ارسال از سمت راست، و ضربه سر شجاع خلیل زاده توپ با برخورد به مهدی عبدی نزدیک بود وارد دروازه شاگردان نکونام شود که احسان مرادیان باز هم با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

تلاش فولاد خوزستان در وقت‌های تلف شده بازی به نتیجه نرسید تا پرسپولیس مقابل این تیم و در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر نوزدهم ایران به پیروزی ۱ بر ۰ برسد.

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال