پرسپولیس و پیکان در لیگ برتر ایران و هفته یست و پنجم آن در حالی به دیدار هم رفتند که شاگردان یحیی گل محمدی با پیروزی ۲ بر ۰ به خوبی از لغزش استقلال استفاده کردند.

پرسپولیس در حالی در هفته بیست و پنجم لیگ برتر میزبان پیکان بود که تساوی استقلال مقابل سپاهان انگیزه مضاعفی برای پیروزی به این تیم داده بود.

از این رو شاگردان یحیی گل محمدی از همان ابتدا با حملات خود بازیکنان پیکان را تحت فشار قرار دادند.

دقیقه ۴ بازی علی نعمتی روی ارسال سعید آقایی می توانست دروازه پیکان را باز کند، اما توپ او به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد هم شوت سرکش تمیروف روی پاس حامد پاکدل راهی به دروازه پیکان پیدا نکرد.

حملات پرسپولیس ادامه پیدا کرد تا اینکه دقیقه ۱۶ با فرار امید عالیشاه از سمت راست و پاس او برای حامد پاکدل این بازیکن با یک ضربه تمام کننده دروازه پیکان را باز کرد.

بازی پرسپولیس و پیکان زنگ خطر را برای استقلال به صدا درآورد

در حالی که بازی همچنان در اختیار پرسپولیس بود، دقیقه ۳۲ بی احتیاطی و خطای خشن امید عالیشاه باعث اخراج او و ۱۰ نفره شدن پرسپولیس شد.

اما با وجود ۱۰ نفره شدن نظم بازی و تمرکز بازیکنان پرسپولیس در خط دفاع با رهبری سید جلال حسینی به هم نخورد.

بازی تا پایان نیمه اول متعادل دنبال شد و شاگردان یحیی گل محمدی به خوبی حریف را کنترل کردند.

با آغاز نیمه دوم پرسپولیس باز هم بازی را در دست داشت و دقیقه ۴۹ ارسال ایستگاهی دقیق رامین رضاییان با ضربه سر زیبای علی نعمتی همراه شد و اختلاف برای سرخپوشان دو برابر شد.

در ادامه حملات پیکان با هوشیاری مدافعان پرسپولیس خنثی شد و دقیقه ۸۱ نیز ارسال دیدنی رامین رضاییان و ضربه سر خطرناک تمیروف با اختلاف کمی به بیرون رفت.

نهایتا پرسپولیس با پیروزی ۲ بر ۰ مقابل پیکان دو امتیاز دیگر به استقلال نزدیک تر شد و اختلاف خود با صدر جدول را به چهار امتیاز کاهش داد.

بدون شک این کاهش اختلاف امتیاز زنگ خطر را برای استقلال به صدا در خواهد آورد و استرس آن ها را افزایش می‌دهد.