استعفای عرب از مدیرعاملی پرسپولیس در پیش از آغاز لیگ نوزدهم این باشگاه را با چالش بزرگ انتخاب مدیرعامل جدید و گذر از مرحله هشدار قرار داده است. 

در حالی که پرسپولیس توانسته بود هم قهرمانی لیگ برتر و هم جام حذفی را کسب کند و روزهای خوشی را تجربه می‌کرد، با رفتن برانکو در شرایط بحرانی قرار گرفت. همه هواداران این تیم رفتن برانکو را از چشم عرب مدیرعامل پرسپولیس می‌دیدند.

وضعیت بحرانی پرسپولیس از لحاظ مالی و ناتوانی مدیرعامل و هیئت مدیره در تامین هزینه‌های باشگاه سبب شد تا پرداخت حقوق برانکو ایوانکوویچ به تعویق افتاده و مدیرعامل پرسپولیس توان پرداخت آن را نداشته باشد.

برانکو نیز پس از عدم شفافیت پرسپولیس در زمینه پرداخت حقوق معوقه، تصمیم به جدایی گرفت و درست همین زمان بود که با پیشنهاد وسوسه‌انگیز تیم عربستانی مواجه شد.

تیمی که دو برابر پرسپولیس به او دستمزد می‌داد و مشکلی در زمینه پرداخت بموقع حقوق او نداشت، بنابراین برانکو با گرفتن تصمیمی حرفه‌ای از پرسپولیس جدا شد.

اما جدا شدن برانکو از پرسپولیس پایان ماجرا نبود و باعث شد شکاف و بدبینی بزرگی بین هواداران و مدیریت این باشگاه ایجاد شود و تا جایی پیش برود که عرب تحت فشار شدید هواداران قرار بگیرد.

مدیرعامل پرسپولیس به کمک وزارت ورزش سعی کرد تا با انتخاب یک سرمربی بزرگ و با نام و نشان و همچنین برگرداندن بازیکنان موثر و محبوب گذشته چهره منفی خود را در بین هواداران از بین ببرد.

در حالی که تا حدودی در این راه موفق شده بود، اما هر روز خبری تازه از باشگاه به بیرون درز می‌کرد، مبنی بر اینکه باشگاه با مشکل مالی رو به روست و با شکایت شاکیان احتمال توقیف لوگو وجود دارد.

 

حکم توقیف لگوی پرسپولیس

 

در نهایت با عدم توافق مدیران پرسپولیس با شاکیان حکم توقیف لگو صادر شد تا باشگاه با مشکلات بیش‌تری مواجه شود و منبع درآمد اجاره لگو نیز قطع گردد.

از طرف دیگر اختلاف درونی هیئت مدیره نیز کار را بر مدیرعامل سخت‌تر کرد تا پرسپولیس با وجود داشتن تیمی قدرتمند، حفظ بازیکنان اصلی و خرید چند بازیکن تاثیرگذار در شرایط نابسامانی قرار گیرد.

وزارت ورزش که همواره در مسیری گام برداشته تا دو تیم استقلال و پرسپولیس در شرایط ایده‌آلی قرار داشته باشند، از وضعیت فعلی مدیریت باشگاه پرسپولیس راضی ناراضیتی خود را نشان داد.

دیشب خبر استعفای عرب از مدیرعاملی پرسپولیس در اکثر خبرگزاری‌ها منتشر شد و بلافاصله از پذیرش آن توسط وزیر ورزش خبر داده شد. این در حالی است که مدیرعامل پرسپولیس در تلاش بود تا مراسم جشن قهرمانی و پیراهن پرسپولیس را برگزار کند.

پس از این اتفاق سایت باشگاه پرسپولیس که خبر استعفای عرب از مدیرعاملی این باشگاه را منتشر نکرده، اعلام کرد که برگزاری مراسم جشن قهرمانی فصل گذشته و جشن پیراهن فصل جدید به تعویق افتاده و زمان دقیق آن بعدا اعلام خواهد شد.

 

چالش انتخاب مدیرعامل جدید پرسپولیس

 

از شواهد و قرائن پیداست که وزارت ورزش از مدیریت پرسپولیس راضی نیست و با وجود اختلاف در هیئت مدیره پرسپولیس می‌خواهد تغیراتی در چارچوب آن و همچنین مدیرعاملی ایجاد کند تا این باشگاه را در شرایط عادی قرار دهد.

به هر حال احتمالا در چند روز آینده با اعلام پذیرش استعفای عرب از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس این باشگاه در چالش بزرگ انتخاب مدیرعامل جدید رو به رو خواهد شد و قبل از آغاز فصل جدید یک شوک اساسی را تجربه خواهد کرد.

البته شنیده می‌شود علی رغبتی عضو هیئت مدیره این باشگاه و فرد مورد اعتماد وزارت ورزش از شانس بیش‌تری برای مدیرعاملی پرسپولیس برخوردار است. هر چند که درویش مدیرعامل سایپا و مهدی محمدنبی عضو هیئت مدیره پرسپولیس و دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال از دیگر گزینه‌های وزارت ورزش برای مدیرعاملی پرسپولیس یاد می‌شوند.

 

 

ویدئو طنز و سرگرمی رافان‌نیوز در اینجا