پرسپولیس و گل گهر سیرجان در بازی معوقه از هفته دهم لیگ برتر بیستم ایران با هم رو به رو شدند و شاگردان یحیی گل محمدی با پیروزی ۵ بر ۰ به قهرمانی نیم فصل اول لیگ برتر بیستم راه یافتند.

بازی معوقه هفته دهم لیگ برتر بیستم در حالی عصر امروز برگزار شد که پرسپولیس با پیروزی می توانست به تنهایی در صدر جدول لیگ قرار بگیرد.

امیر قلعه نویی سرمربی و گادوین منشا مهاجم گل گهر به دلیل محرومیت قادر به همراهی تیمشان در این بازی نبودند.

با این حال هر دو تیم پرسپولیس و گل گهر بازی را تهاجمی و پایاپای آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی بازی چند موقعیت خطرناک مخصوصا روی دروازه حامد لک ایجاد شد.

دقیقه ۱۹ ارسال کرنر زنده روح فاصله چندانی با باز کردن دروازه پرسپولیس نداشت، اما توپ به تیر دروازه برخورد کرد و در برگشت نیز ضربه عاشوری راهی به دروازه حامد لک پیدا نکرد.

در ادامه هم دو تیم حمله می کردند تا اینکه دقیقه ۳۲ روی حرکت و فرار سعید آقایی از سمت چپ و ارسال او که با دفع ناقص علیرضا ابراهیمی همراه بود، با نوک پای احمد نوراللهی وارد دروازه شد.

در اینجا بخوانید:

در ادامه تلاش دو تیم پرسپولیس و گل گهر نتیجه ای در بر نداشت و نیمه اول با همان تک گل به پایان رسید.

با آغاز نیمه دوم شرایط بازی تغییر کرد و بازیکنان گل گهر شادابی نیمه اول را نشان نمی دادند. پرسپولیس به خوبی بازی را کنترل می کرد که دقیقه ۶۰ امید عالیشاه با استارتی دیدنی از میانه های زمین خود را به محوطه جریمه حریف رساند و در موقعیتی تک به تک گل دوم را هم برای سرخپوشان تهرانی به ثمر رساند.

پس از این گل بازیکنان گل گهر سیرجان در خط دفاع از هم پاشیده نشان دادند و دقیقه ۶۸ با یک حرکت از سمت راست که از مهدی شیری آغاز شده بود، روی ضربه محکم سیامک نعمتی که توسط دروازه‌بان گل گهر برگشت داده شده بود، مهدی شیری با یک ضربه سر گل سوم را هم برای پرسپولیس زد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۷۲ حرکت مهدی شیری از سمت راست و ارسال او بود که با گل به خودی احمدرضا زنده روح گل چهارم هم برای تیم یحیی گل محمدی به به دست آمد.

در ادامه بازی آرام تر شد تا اینکه تعویض های گل محمدی و آمدن علی شجاعی دوباره به حملات پرسپولیس رونق داد و دقیقه ۸۸ ارسال علی شجاعی و دفع ناقص بشاگردی سیامک نعمتی را مقابل دروازه خالی گل گهر صاحب توپ کرد تا او به راحتی دروازه این تیم را باز کند.

نهایتا شاگردان یحیی گل محمدی در پرسپولیس با پیروزی قاطع ۵ بر ۰ مقابل گل گهر سیرجان نیم فصل اول لیگ برتر بیستم ایران را با قهرمانی به پایان رساندند.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز