پرسپولیس و گوا هند در هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به دیدار هم رفتند تا سرخ های ایران با پیروزی ۲-۱ ثابت کنند که واقعا غول آسیا هستند.

پرسپولیس آغاز خوبی در این بازی نداشت و نتیجه بازی آشفته و بی نظم دقایق ابتدایی شاگردان یحیی گل محمدی گل دقیقه ۱۳ گوا بود که روی یک ضربه ایستگاهی و با ضربه سر ادواردو پلاز به ثمر رسید.

پس از این گل بازیکنان پرسپولیس به خود آمدند و بازی را در اختیار گرفتند و خیلی زود به بازی برگشتند و دروازه گوا را باز کردند.

دقیقه ۱۶ عیسی آل کثیر در محوطه جریمه گوا صاحب توپ شد و از مدافع حریف خطای پنالتی گرفت تا مهدی ترابی پشت توپ ایستاده و با یک ضربه دیدنی دروازه دیراج سینگ را باز کند.

حملات پر دامنه پرسپولیس ادامه پیدا کرد و دقیقه ۲۴ پس از چند رفت و برگشت توپ، ارسال عالی مهدی ترابی از سمت چپ با ضربه سر سید جلال حسینی همراه شد و سرخ های ایران خیلی زود شکست را با پیروزی عوض کردند.

عطش گلزنی شاگردان گل محمدی با این گل هم فروکش نکرد تا پرسپولیس مقابل گوا به حملاتش ادامه دهد.

در اینجا بخوانید:

نتیجه آن یک پنالتی دیگر برای پرسپولیس بود که با خطای هندی ها روی احسان پهلوان به وجود آمد. با این حال دقیقه ۴۲ کنعانی زادگان با یک شوت محکم به وسط دروازه توپ را به بدن دروازه‌بان گوا کوبید و این پنالتی را از دست داد.

در دقایق کوتاه باقیمانده از نیمه اول اتفاق خاصی رخ نداد و دو تیم با برتری پرسپولیس به رختکن رفتند.

نیمه دوم را هم پرسپولیس طوفانی آغاز کرد و حتی دقیقه ۴۸ روی پاس عالی احسان پهلوان عیسی آل کثیر دروازه گوا را باز کرد، اما داور این گل را به دلیل آفساید نپذیرفت.

پس از آن نیز پرسپولیس تیم برتر میدان بود و آهنگ بازی را سریع نگهداشته بود، اما مهاجمان این تیم نتوانستند، ضربات آخر را به سمت دروازه دیراج سینگ در گوا به ثمر برسانند.

دقیقه ۷۰ حرکت و چرخش زیبای امید عالیشاه با واکنش دروازه‌بان گوا همراه شد.

در ادامه هم بازی با همین شرایط دنبال شد و در نهایت به پایان رسید تا پرسپولیس با پیروزی ۲-۱ مقابل گوا هند دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را به پایان برساند.

 

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا