پرسپولیس و گوا هند در آغاز دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به دیدار هم رفتند و این شاگردان یحیی گل محمدی بودند که حریف را با نتیجه ۴ بر ۰ شکست دادند.

پرسپولیس در آغاز دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا دومین بازی خود را هم مقابل گوا هند انجام داد.

یحیی گل محمدی همانگونه که پیش بینی می شد، به بازیکنان دونده خط میانی خود و همچنین حامد لک استراحت داد تا در دو بازی مهم‌تر پیش رو مشکلی نداشته باشند.

با این حال باز هم این پرسپولیس بود که از همان ابتدا بازی را در اختیار داشت و حاکم مطلق میدان بود.

دقیقه ۲۴ روی یک توپ ربایی در میانه زمین، مهدی ترابی صاحب توپ شد و با یک پاس عمقی عالی شهریار مغانلو را صاحب موقعیت کرد و او نیز با یک ضربه تمام کننده توپ را از زیر دستان دروازه‌بان گوا عبور داد و گل اول پرسپولیس را رقم زد.

بازی سریع و تهاجمی شاگردان یحیی گل محمدی ادامه داشت، اما دقیقه ۳۴ اولین شوت بازیکنان گوا به سمت دروازه رادوشویچ شلیک شد که با اختلاف به بیرون رفت.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۴۲ روی اشتباه عجیب و خطای بی مورد دروازه‌بان گوا داور برای سرخ ها خطای پنالتی گرفت و مهدی ترابی پشت توپ ایستاد و با فریب دروازه‌بان ضعیف حریف دروازه این تیم را باز کرد.

پرسپولیس نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و دقیقه ۴۸ عیسی آل کثیر با استفاده از ضعف عجیب خط دفاع گوا به راحتی به عمق دفاع این تیم نفوذ کرد و دروازه برای سومین بار باز کرد.

این پایان کار نبود و با تداوم فشار بازیکنان پرسپولیس در میان دفاع از هم پاشیده تیم هندی کمال کامیابی نیا که نیمه دوم به میدان آمده بود، با یک سد توپ در مقابل دروازه حریف گل چهارم را هم برای شاگردان یحیی گل محمدی به ثمر رساند.

دقیقه ۷۰ مهدی عبدی نیز توپی که خود گرفته بود را با یک ضربه محکم همراه کرد، اما سنگربان گوا این بار واکنش خوبی نشان داد و دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس بازی را به خوبی اداره کردند و به حریف میزبان اجازه کار خاصی ندادند.

دقیقه ۹۳ روی ارسال دقیق امید عالیشاه ضربه سر دیدنی وحید امیری با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه گوا به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد رادوشویچ با واکنشی تماشایی دروازه تیمش را نجات داد و نهایتا پرسپولیس یک بار دیگر و این بار با نتیجه ۴ بر ۰ گوا هند را شکست داد و در یک قدمی صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ قرار گرفت.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز