پرسپولیس یحیی گل محمدی و جدایی بشار رسن این روزها به نقطه مشترک گلایه های پی در پی سرمربی از مدیریت باشگاه تبدیل شده است.

این روزها عصبانیت یحیی گل محمدی از مدیران پرسپولیس در نشست های مطبوعاتی او و مصاحبه هایش بسیار مشهود است.

داستان از این قرار است که مهدی رسول پناه وقتی با اصرار های بشار رسن برای جدایی رو به رو می شود، با توجه به مخالفت قاطع یحیی گل محمدی نسبت به جدایی او، تصمیم می گیرد به هر شکلی شده بشار را قانع کند که حداقل تا فینال لیگ قهرمانان آسیا در پرسپولیس بماند.

رسول پناه در توافقی که با هافبک عراقی پرسپولیس داشته است به او اجازه داده که پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا و قبل از فرا رسیدن نیم فصل قراردادش را با سرخ ها فسخ کرده و به تیم مورد نظر خود بپیوندد.

بشار نیز متعهد می شود که در ازای فسخ قرارداد مبلغی در حدود ۱۵۰ هزار دلار به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند.

با توجه به اینکه بشار طبق قرارداد جدید و یک ساله خود می توانسته در نیم فصل به صورت رایگان (یا مبلغ ناچیزی) جدا شود، این توافق چندان هم اشتباه نبوده است.

هر چند که جای سوال اینجاست که چرا یک بازیکن در نیم فصل می تواند اجازه جدایی داشته باشد، و چرا باید باشگاه زیر بار چنین قراردادی برود؟

در اینجا بخوانید:

مهدی رسول پناه با توجه به اینکه نظر قاطع یحیی گل محمدی را می‌دانسته، تصمیم می‌گیرد برای جلوگیری از حاشیه های بیش‌تر تیم در آستانه فینال آسیا این موضوع را از سرمربی پرسپولیس مخفی نگه دارد.

از طرفی با توجه به اینکه اعضای هیئت مدیره نیز در جریان توافق رسول پناه با بشار رسن بوده اند و زیر برگه توافق نامه را امضا کرده‌اند، حالا یحیی گل محمدی مقابل آن ها قرار گرفته است و به شدت از هیئت مدیره پرسپولیس گلایه می کند.

از یک طرف یحیی گل محمدی حق دارد از جدایی بازیکن بزرگ خود بدون هماهنگی با او شاکی باشد و از طرف دیگر باید به هیئت مدیره نیز حق داد که در مقطع حساس کنونی چرا این موضوع را از سرمربی با علم به واکنش او، پنهان کرده‌اند.

به نظر می رسد، کش دار کردن زیاد از حد این موضوع در پرسپولیس می تواند این تیم را در لیگ برتر به حاشیه ببرد و از هدف پنجمین قهرمانی متوالی دور کند.

البته از یحیی گل محمدی که بارها زیرکی و باهوش بودن خود را ثابت کرده بعید است که اجازه ضربه خوردن پرسپولیس از این ناحیه را بدهد و به زودی سرخ های پایتخت از این شرایط خارج خواهند شد.

با این حال پرسپولیس در نیم فصل به یک بازیکن بازیساز شدیدا احتیاج دارد و این خلا می تواند در دربی پایتخت مقابل استقلال که ۲۲ دی ماه جاری برگزار می‌شود، به تیم یحیی گل محمدی آسیب بزند.

از محسن مسلمان که به تازگی دوباره در سایپا احیا شده و به روزهای خوب خود بازگشته است، به عنوان یکی از گزینه های گل محمدی برای خرید زمستانی یاد می شود.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا