با پرواز والیبال ایران به سمت شیکاگو این تیم آماده رقابت با حریفان قدرتمند خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ می‌شود.

بامداد امروز شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ تیم والیبال ایران به سمت شیکاگو حرکت کرد تا پس از سفری طولانی و قرار گرفتن در شرایط آرمانی مسابقه بتواند با قدرت‌های بزرگ والیبال جهان رقابت کند.

ایران در حالی دومین حضور خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال را تجربه می‌کند که با پایان مرحله مقدماتی مسابقات ۲۰۱۹ در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفت. عملکرد والیبال ایران در این دوره از مسابقات لیگ ملت‌های والیبال از همان روز نخست بر خلاف دوره‌های گذشته درخشان بود.

ایران توانست در عملکرد تیمی خود ثبات ایجاد کرده و با تداوم موفقیت تیمی، در طول سالیان حضور در بازی‌های بین‌المللی عملکردی بی‌سابقه داشته باشد. والیبال ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در گروه دوم با تیم‌های برزیل و لهستان همگروه شده و ۲۱ تیر اولین بازی خود را مقابل لهستان برگزار می‌کند.

همچنین دومین دیدار ایران نیز یک روز بعد یعنی بامداد ۲۲ تیر مقابل برزیل خواهد بود تا مشخص شود؛ آیا والیبال ایران می‌تواند در نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های والیبال حاضر باشد یا خیر؟ لازم به ذکر است که ایران در اولین حضور خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها با هدایت کواچ به مقام چهارم دست یافته بود.

به گفته خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال با توجه به مشکلات سفر به آمریکا، تیم ایران در قالب سه گروه به این کشور اعزام می‌شود که هر سه گروه همزمان در فرودگاه شهر شیکاگو حاضر خواهند بود.

در پرواز والیبال ایران به سمت شیکاگو افشین داوری سرپرست فدراسیون والیبال تنها عضو این فدراسیون است که ملی‌پوشان را همراهی می‌کند. قدرت‌نمایی والیبال ایران در شیکاگو و موفقیت در لیگ جهانی می‌تواند زمینه‌ساز موفقیت‌های بعدی این تیم در انتخابی المپیک و مسابقات جهانی باشد.

 

والیبال ایران و حضور در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی را در اینجا دنبال کنید.