بایرن مونیخ در مهم‌ترین بازی هفته هفتم بوندسلیگا و در دربی موسوم به درکلاسیکر مقابل دورتموند به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافت.

دورتموند در هفته هفتم بوندسلیگا دربی درکلاسیکر آلمان را از بایرن مونیخ پذیرایی کرد.

بایرن مونیخ بازی را بهتر آغاز کرد و در چند دقیقه ابتدایی لواندوفسکی فرصت های خوبی را از دست داد. دقیقه ۲۱ هم ارلینگ هالند با نویر تک به تک شد و ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

سه دقیقه بعد بایرن مونیخ توسط لواندوفسکی به گل رسید، اما داور به کمک VAR یک آفساید میلیمتری از مهاجم لهستانی گرفت و این گل مردود شد.

نیمه اول با نمایش خوب اما بدون گل دو تیم در حال پایان بود که دقیقه ۴۵ ارسال کوتاه گریرو را مارکو رویس با یک بغل پای مطمئن تبدیل به گل اول دورتموند کرد.

این پایان کار نبود و در دقیقه چهارم وقت های تلف شده نیمه اول بایرن مونیخ خیلی زود نتیجه را جبران کرد.

داوید آلابا با یک ضربه ایستگاهی دیدنی گل تساوی بایرن مونیخ را به ثمر رساند تا نیمه اول با تساوی ۱-۱ دو تیم به پایان برسد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که در همان ابتدای نیمه دوم هالند یک فرصت عالی را برای دورتموند از دست داده بود، دقیقه ۴۸ لواندوفسکی گل برتری بایرن مونیخ را زد.

لوا ارسال لوکاس هرناندز را با یک ضربه سر عالی تبدیل به گل دوم باواریایی‌ها کرد. در ادامه بازی متعادل شد و هر کدام از دو تیم چند موقعیت خوب داشتند که از دست رفت.

دقیقه ۶۳ روی اشتباه بونا سار مدافع بایرن، رینا در موقعیت مناسب قرار گرفت و ضربه او با واکنش نویر همراه شد.

بازی با حملات دو تیم ادامه داشت که دقیقه ۸۰ پاس لواندوفسکی، لوروی سانه را صاحب موقعیت کرد و او نیز با حرکتی زیبا و ضربه ای تمام کننده گل سوم را هم برای بایرن مونیخ زد.

سه دقیقه بعد گریرو با یک پاس عمقی هالند را با نویر تک به تک کرد و ستاره نروژی دورتموند نیز با عبور از دروازه‌بان حریف گل دوم تیمش را به ثمر رساند و اختلاف را به حداقل رساند.

در حالی که دورتموند برای جبران شکست خانگی حمله می کرد، دقیقه ۹۳ لواندوفسکی یک بار دیگر دروازه بروکی را باز کرد، اما داور این گل را هم مردود دانست.

نهایتا بایرن مونیخ مقابل دورتموند در دربی درکلاسیکر بوندسلیگا به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافت.

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز