تیم ملی آلمان مقابل اکراین با نتیجه ۲ بر ۱ به پیروزی رسید تا دور رفت مرحله گروهی لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ را با ۵ امتیاز و پشت سر اسپانیا ۷ امتیازی به پایان برساند.

شاگردان یواخیم لو در تیم ملی فوتبال آلمان از سومین بازی خود در چارچوب بازی‌های گروه چهارم سطح اول لیگ ملت های اروپا میهمان شگردان شوشنکو در اکراین بودند.

ژرمن‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و دقیقه ۵ گنابری با یک ضربه خطرناک دروازه اکراین را تهدید کرد که بوشچان سنگربان این تیم توپ را دفع نمود.

سرانجام مانکشافت مزد برتری خود را در دقیقه ۲۰ گرفت و با پاس زمینی رودیگر به مقابل دروازه حریف این گینتر بود که با یک ضربه تمام کننده دروازه اکراین را باز کرد.

در ادامه بازی آرام‌تر شد و آلمانی‌ها آن را در اختیار داشتند و یکی دو موقعیت خوب هم ساختند.

بوشچان سنگربان میزبان اواسط نیمه اول شوت از راه دور کیمیچ برای تیم ملی آلمان را در اختیار گرفت و اواخر این نیمه نیز ضربه سر گنابری را از دهانه دروازه بیرون کشید تا اجازه باز شدن دروازه تیمش را تا پایان نیمه اول و برای دومین بار نداده باشد.

در اینجا بخوانید:

همچون نیمه اول، در آغاز نیمه دوم هم تیم ملی آلمان بهتر بود و دقیقه ۵۰ به گل دوم رسید. روی ارسال کالسترمان، بوشچان اشتباه کرد و توپ مقابل گورتزکا قرار گرفت تا او با یک ضربه سر کار را تمام کرده و برتری ژرمن‌ها را دو برابر کند.

دقیقه ۶۶ گینتر در مقابل بوشچان مغلوب شد و آلمان از رسیدن به گل سوم محروم گردید.

در ادامه اکراین پیش کشید و بازی متعادل شد. در نتیجه آن دقیقه ۷۵ یارمچوک در محوطه جریمه توسط نیکولاس سوله متوقف شد و داور برای اکراین پنالتی گرفت.

مالینووسکی پشت توپ ایستاد و با یک ضربه مطمئن اختلاف را برای اکراین به حداقل رساند.

دقیقه ۸۳ نیز تیمو ورنر گنابری را صاحب موقعیت گل کرد و او نیز با یک شوت محکم دروازه حریف را نشانه رفت. اما سنگربان اکراین یک بار دیگر با واکنشی تماشایی دروازه تیمش را نجات داد.

نهایتا این تیم ملی آلمان بود که با پیروزی ۲ بر ۱ در زمین اکراین ۵ امتیازی شد و در گروه چهارم سطح اول لیگ ملت های اروپا ۲۰۲۰ پشت سر اسپانیا در رده دوم قرار گرفت.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا