تیم ملی برزیل در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل ونزوئلا در حالی که نیمار را در اختیار نداشت، با تک گل فرمینیو به پیروزی ۱ بر ۰ دست یافت.

برزیل در حالی که نیمار را به دلیل مصدومیت برای دو بازی آبان خود از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دعوت نکرده بود، در اولین بازی و مقابل ونزوئلا میزبان بود.

تیم ملی برزیل که برای تقابل با ونزوئلا چند تغییر اجباری و فنی داشت، بازی را بهتر و هجومی آغاز کرد و خیلی زود به گل رسید.

در اینجا بخوانید:

اما داور به دلیل خطای هند بازیکن زردپوش این گل را نپذیرفت. در ادامه با وجود مالکیت بالای سلسائو این تیم نمی توانست دروازه حریف را تهدید کند و نیمه اول با همین روند به پایان رسید.

با آغاز نیمه دوم برزیلی ها به حملات خود ادامه دادند و دقیقه ۶۷ توسط فرمینیو به گل رسیدند.

در ادامه هم تیم ملی برزیل برتر از حریف بود، اما تلاش دو تیم تا پایان گلی در بر نداشت تا سلسائو بدون نیمار در زمین خود با تک گل فرمینیو و از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به پیروزی ۱ بر ۰ دست پیدا کند.

همچنین در دیگر دیدار مهم مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی، تیم ملی کلمبیا با هدایت کارلوس کی روش با ۳ گل از اروگوئه شکست خورد.

ادینسون کاوانی دقیقه ۵، لوئیز سوارز دقیقه ۵۴ از روی نقطه پنالتی و داروین نونز دقیقه ۷۴ هر سه گل اروگوئه را در زمین کلمبیا به ثمر رساندند.

 

تیم ملی کلمبیا و اروگوئه در مقدماتی جام جهانی 2022