منچستریونایتد در اولین بازی از دو برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ مقابل استانبول باشاک شهیر ترکیه در اولدترافورد به پیروزی ۴ بر ۱ دست یافت.

شاگردان سولسشائر در منچستریونایتد پس از شکست ۲ بر ۱ بازی رفت، در آغاز دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان باشاک شهیر بودند.

منچستریونایتد از همان ابتدا بازی را هجومی و برتر آغاز کرد و پس از آنکه راشفورد در دقیقه ۲ با درخشش دروازه‌بان حریف یک موقعیت را از دست داد، دقیقه ۷ به گل رسید.

ارسال کرنر الکس تلس توسط مدافعین باشاک شهیر برگشت داده شد، اما برونو فرناندز این توپ را با یک شوت دیدنی از پشت محوطه جریمه همراه کرد و گل اول بازی را برای میزان رقم زد.

سه دقیقه بعد منچستریونایتد باز هم به گل رسید، اما داور به دلیل آفساید این گل را مردود دانست.

دقیقه ۱۹ باز هم با یک ارسال از الکس تلس و روی اشتباه دروازه‌بان باشاک شهیر توپ به برونو فرناندز رسید تا او با یک ضربه راحت گل دوم خود و منچستر را به ثمر برساند.

در اینجا بخوانید:

در ادامه بازی متعادل شد و میهمان هم چند باری پیش کشید. اما دقیقه ۳۳ منچستریونایتد صاحب یک ضربه پنالتی شد تا راشفورد با فریب گونوک گل سوم تیمش را هم به ثمر برساند.

پس از این گل باشاک شاهر بازی را در اختیار گرفت و تا پایان نیمه اول چند موقعیت خوب داشت که از آن بهره‌ای نبرد.

دقیقه ۴۹ روی پاس برنو فرناندز، ادینسون کاوانی صاحب موقعیت شد و ضربه او با برخورد به مدافع حریف راهی به دروازه باشاک پیدا نکرد.

بازی برای دقایق زیادی در کنترل بازیکنان منچستریونایتد بود تا اینکه دقیقه ۷۶ با ضربه آزاد دیدنی دنیز توروچ باشاک شهیر یکی از گل ها را جبران کرد.

اما این پایان کار نبود و دقیقه ۹۲ روی یک همکاری تیمی عالی از کاوانی، ون د بیک و گرینوود، دنیل جیمز در موقعیت تک به تک صاحب توپ شد و با یک ضربه تمام کننده گل چهارم را هم برای منچستریونایتد به ثمر رساند.

منچستریونایتد در نهایت استانبول باشاک شهیر را با نتیجه ۴ بر ۱ شکست داد و در صدر جدول گروه H لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ باقی ماند.