در آغاز هفته سوم لوشامپیونه فرانسه پاری‌سن‌ژرمن مقابل متز در خانه حریف به پیروزی ۲ بر ۰ رسید.

پاری‌سن‌ژرمن در حالی دیشب میهمان متز بود که این دیدار در شامگاه جمعه، بازی آغازین هفته سوم لوشامپیونه بود. پاری‌سن‌ژرمن بازی را با برتری و تهاجم در زمین حریف آغاز کرد.

برتری این تیم در دقیقه ۱۱ نتیجه داد و داور یک پنالتی را بسود پاریسی‌ها گرفت که دی‌ماریا آن را به گل تبدیل کرد. پس از این گل پاری‌سن‌ژرمن که در بازی امروز از امباپه و کاوانی بدلیل مصدومیت بهره نمی‌برد به حملات خود ادامه داد.

دقیقه ۴۳ و قبل از پایان نیمه اول چوپو موتینگ که در این دیدار جایگزین مهاجمان مصدوم و غایب پاری‌سن‌ژرمن شده روی یک ارسال بلند از میانه‌های زمین و با ضربه سر زیبا گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند.

در نیمه دوم تیم میزبان که چیزی برای از دست دادن نداشت بهتر ظاهر شد و چندین بار دروازه پاری‌سن‌ژرمن را تهدید کرد. با وجود برتری متز این پاری‌سن‌ژرمن بود که با فرار دی‌ماریا و ضربه او در دقیقه ۶۶ می‌توانست گل دیگری را نیز به ثمر برساند، اما این ضربه با واکنش دروازه‌بان متز به کرنر رفت.

دقایق پایانی بازی جذاب شد و هر دو تیم موقعیت‌های گلزنی خوبی داشتند. دقیقه ۸۵ تیم میزبان این فرصت را داشت که با ضربه گاکپا یکی از گل‌ها را جبران کند، اما واکنش خوب بولکا این حمله را برای متزی‌ها ناکام گذاشت.

در نهایت این دیدار با دو گل دی‌ماریا و موتینگ و با پیروزی ۲ بر ۰ پاری‌سن‌ژرمن مقابل رن در آغاز هفته سوم لوشامپیونه فرانسه به پایان رسید.

اما این دیدار حاشیه‌هایی نیز داشت، بطوریکه بنرهایی با ماهیت نژادپرستانه توسط تماشاگران متز نمایش داده شد که داور بازی را تا برداشتن این بنرها دقایقی متوقف کرد.

 

پاری‌سن‌ژرمن و متز در آغاز هفته سوم لوشامپیونه

پاری‌سن‌ژرمن و متز در هفته سوم لیگ فرانسه

 

 

عکس‌های گرافیکی ورزشی