لیورپول در بازی آخر دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ میهمان آتالانتا بود و این تیم را با نتیجه پرگل ۵-۰ شکست داد.

لیورپول که در ایتالیا میهمان آتالانتا بود، از همان ابتدا بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۱۴ روی پاس محمد صلاح، سادیو مانه با یک چرخش و ضربه پای چپ می‌توانست به گل برسد، اما دروازه‌بان آتالانتا توپ را به کرنر فرستاد.

حملات لیورپول ادامه پیدا کرد و دقیقه ۱۶ روی پاس عمقی الکساندر آرنولد، دیگو ژوتا در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک چیپ آرام دروازه حریف را باز کرد.

سه دقیقه بعد آتالانتا می توانست بازی را خیلی زود به تساوی بکشاند، اما آلیسون بکر سنگربان لیورپول ضربه مهاجم آتالانتا را از درون محوطه جریمه دفع کرد و دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه بازی در کنترل لیورپول بود و دقیقه ۳۳ ارسال کوتاه گومز از سمت راست و به تیر دوم را دیگو ژوتا پس از مهاری مناسب و ضربه‌ای دقیق تبدیل به گل دوم خود و لیورپول کرد.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل و تا پایان نیمه اول آتالانتا کاری از پیش نبرد و لیورپول هم انرژی خود را ذخیره کرد و توپ و میدان را اداره نمود.

نیمه دوم را لیورپول طوفانی آغاز کرد و در همان سه دقیقه نخست دو گل دیگر را هم به ثمر رساند. ابتدا دقیقه ۴۷ پاس عمقی جونز در یک حمله سریع محمد صلاح را با دروازه‌بان آتالانتا تک به تک کرد و او نیز با یک ضربه دقیق گل سوم را زد.

دو دقیقه بعد محمد صلاح این بار خود با یک پاس عمقی مانه را صاحب موقعیت کرد و او نیز با استفاده از آن زننده گل چهرم لیورپول شد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۵۴ با فرار دیگو ژوتا روی پاس عمقی مانه، این بازیکن هتریک خود را با عبور از دروازه‌بان آتالانتا و باز کردن دروازه خالی تکمیل کرد.

در ادامه بازی متعادل شد و آتالانتا چند موقعیت نصفه و نیمه داشت که از آن بهره‌ای نبرد و لیورپولی‌ها هم تسلط بیش‌تری در بازی نشان می‌دادند.

نهایتا لیورپول در ایتالیا و از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ آتالانتا را با نتیجه ۵ بر ۰ شکست داد.

 

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز