چلسی در چهارمین بازی خود از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ با پیروزی ۲ بر ۱ در زمین رنس صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرد.

چلسی در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میهمان رنس فرانسه بود.

شاگردان فرانک لمپارد بازی را هجومی آغاز کردند و دقیقه ۵ می توانستند به گل برسند، اما تیمو ورنر با یک ضربه کم دقت فرصتی را که هادسون اودوی برای او ساخته بود، به آسمان زد.

با این حال چلسی به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۲۰ روی پاس عمقی میسون مونت و ضربه دقیق هادسون اودوی در موقعیت تک به تک به گل اول دست یافت.

دقیقه ۳۰ ارسال بن چیلول می رفت میسون مونت را صاحب موقعیت گلزنی کند که دروازه‌بان رنس با خروج به موقع خود مانع خلق موقعیت برای آبی شد.

در ادامه بازی متعادل شد و رنس هم سعی می کرد به دروازه چلسی نزدیک شود، با این حال فرصت های میزبان خیلی زهردار نبود.

دقیقه ۴۱ روی اشتباه بن چیلول، مهاجم رنس پشت محوطه جریمه چلسی صاحب موقعیت شد، اما با یک پاس کم دقت فرصت را از دست داد و تیاگو سیلوا از راه رسید و توپ را به کرنر فرستاد.

در اینجا بخوانید:

در آغاز نیمه دوم، چلسی باز هم شروع خوبی داشت و میسون مونت باز هم تیمو ورنر را صاحب موقعیت کرد.

اما بازیکن رنس از دروازه تیمش به خوبی محافظت کرد. پس از آن بازی آرام شد و در میانه میدان دنبال گردید تا اینکه دقیقه ۷۲ رنس با ضربه ژیراسی می توانست به گل برسد، با این حال ادوارد مندی با واکنش تماشایی خود دروازه تیمش را نجات داد.

با این موقعیت رنس بازی را در اختیار گرفت و چند فرصت دیگر هم داشت که مندی موقعیت مهاجمان حریف را یکی پس از دیگری دفع می کرد.

دقیقه ۸۵ قفل دروازه مندی در چلسی باز شد و ژیراسی با یک ضربه سر از دهانه دروازه بازی را به تساوی کشاند.

این پایان کار نبود و دقیقه ۹۰ پاس حکیم زیاش تیمو ورنر را در موقعیت تک به تک قرار داد، اما ضربه او برگشت داده شد و توپ در برگشت با ضربه ژیرود به گل دوم چلسی تبدیل شد.

نهایتا چلسی در چهارمین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ با پیروزی ۲ بر ۱ مقابل رنس صعود خود را به مرحله حذفی قطعی کرد.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز