میلان در شبی که به دلیل مصدومیت زلاتان ابراهیموویچ را در اختیار نداشت، از هفته دهم سری آ ایتالیا و در زمین سمپدوریا به پیروزی شیرین ۲ بر ۱ دست یافت تا موقعیت خود را در صدر جدول تثبیت کند.

میلان در ادامه بازی های هفته دهم سری آ میهمان سمپدوریا بود. روسونری در این بازی هم زلاتان را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

دقیقه ۸ روی یک ضربه کرنر با سری خطرناک از تونِلی مدافع پیش تاخته سمپدوریا می رفت که دروازه میلان باز شود، اما دوناروما با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

پس از این موقعیت بازی متعادل و بیش‌تر در میانه های زمین دنبال شد و موقعیت های نصفه و نیمه دو تیم راه به جایی نبرد.

تا اینکه دقیقه ۴۴ با ضربه سری که تئو هرناندز زد، توپ در محوطه جریمه حریف به دست مدافع سمپدوریا برخورد کرد و داور برای میلان پنالتی گرفت.

فرانک کسیه پشت توپ ایستاد و با یک ضربه مطمئن گل اول روسونری را در این بازی به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

در همان ابتدای نیمه دوم و دقیقه ۴۷ بود که شوت دیدنی تونالی به شکل خطرناکی به تیر دروازه سمپدوریا برخورد کرد.

در ادامه بازی باز هم آرام و با برتری نسبی میلان دنبال شد تا اینکه دقیقه ۷۷ روی یک همکاری تیمی عالی و با پاس رو به عقب ربیچ، کاستلیخو با یک ضربه تمام کننده گل دوم را هم برای شاگردان استفانو پیولی به ثمر رساند.

سه دقیقه بعد ضربه ربیچ روی پاس کالابریا راهی به دروازه سمپدوریا پیدا نکرد.

با این حال دقیقه ۸۲ میزبان به گل رسید و اختلاف را به حداقل رساند. روی ارسال دامسگارد از سمت چپ بود که اکدال با یک ضربه سر دروازه دوناروما را باز کرد.

در دقایق پایانی بازی تلاش بازیکنان سمپدوریا برای به تساوی کشاندن بازی افزایش یافت و دقیقه ۹۴ میزبان روی یک ضربه کرنر می‌توانست به گل برسد، اما مدافعین میلان به اکدال اجازه ضربه سر را ندادند و توپ را به موقع دفع نمودند.

نهایتا میلان در ادامه روزهای بدون زلاتان خود و از هفته دهم سری آ ایتالیا مقابل سمپدوریا به پیروزی ۲ بر ۱ دست یافت و صدرنشینی خود را در جدول رده بندی تثبیت نمود.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا