چلسی و آرسنال دیشب در مهم ترین بازی هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس به دیدار هم رفتند و طی آن توپچی ها در در دربی لندن آبی ها را با پیروزی قاطع ۳ بر ۱ از پیش رو برداشتند.

آرسنال در ادامه بازی های فشرده فوتبال جزیره در آستانه سال نو میلادی و از هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس میزبان چلسی بود.

چلسی که با خریدهای بزرگ خود این فصل از شانس های اول قهرمانی در لیگ جزیره است، مقابل تیمی قرار گرفت که این روزها شرایط خوبی با میکل آرتتا ندارد و حتی شایعات اخراج این سرمربی جوان اسپانیایی به گوش می رسد.

بازی را دو تیم متعادل و آرام آغاز کردند و دقیقه ۱۳ ضربه ایستگاهی زیبای میسون مونت اولین خطر جدی بازی را برای شاگردان لمپارد ایجاد کرد و توپ مماس با تیر دروازه به بیرون رفت.

اما دقیقه ۳۳ روی خطایی که ریس جیمز روی تیرنی انجام داد، آرسنال صاحب یک ضربه پنالتی شد و گل اول بازی با ضربه الکساندر لاکازت از روی نقطه کرنر به دست آمد.

بازی باز هم به روند متعادل و آرام خود بازگشته بود که دقیقه ۴۴ گرانیت ژاکا با یک ضربه ایستگاهی تماشایی از پشت محوطه جریمه گل دوم را هم برای آرسنال به ثمر رساند و کار چلسی را برای جبران نتیجه بسیار سخت کرد.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم را چلسی بهتر آغاز کرد، اما باز هم این آرسنال بود که دقیقه ۵۶ به گل رسید تا شب خوب خود را کامل کند.

بوکایو ساکا هافبک مهاجم جوان توپچی ها در حالی که قصد ارسال توپ روی دروازه را داشت، ضربه او به شکل مستقیم وارد دروازه ادوارد مندی شد و چلسی سومین گل خود را نیز دریافت کرد.

دقیقه ۶۴ آرسنال با ضربه مارتینلی تا آستانه زدن گل چهارم هم پیش رفت، اما سنگربان چلسی تو را به خوبی دفع کرد.

بازی آرام شد تا اینکه در ۱۰ دقیقه پایانی، چلسی بر توپ و میدان مسلط شد و پس از چند حمله خطرناک بالاخره دقیقه ۸۵ به گل رسید.

تامی آبراهام که با پاس هادسون اودوی صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تمام کننده یکی از گل ها را برای چلسی جبران کرد و اختلاف را به دو گل کاهش داد.

در ادامه تلاش شاگردان فرانک لمپارد ثمری نداشت و چلسی با نتیجه ۳ بر ۱ در هفته پانزدهم لیگ برتر انگلیس مغلوب آرسنال شد.

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا