چلسی و استون ویلا در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه استمفوردبریج لندن به دیدار هم رفتند و با تساوی ۱ – ۱ به کار خود پایان دادند.

چلسی پس از شکست تلخ دو شب قبل مقابل آرسنال در چارچوب هفته شانزدهم لیگ جزیره میزبان استون ویلا بود.

شاگردان لمپارد برای فراموش کردن باخت مقابل آرسنال پا به میدان گذاشتند و در نیمه اول به خوبی حریف را تحت فشار گذاشته و حتی گل برتری را نیز به ثمر رساندند.

هر چند با شوت دقیقه ۶ جک گریلیش اولین فرصت بازی برای استون ویلا به وجود آمد که ادوارد مندی آن را دفع نمود، اما پس از آن چلسی به خوبی بازی را به دست گرفت.

دقیقه ۱۲ پولیشیچ که با اشتباه گریلیش یک موقعیت تک به تک عالی را به دست آورده بود، توپ را با اختلاف کمی به بیرون زد.

اما چلسی دقیقه ۳۴ به گل برتری رسید. روی ارسال بن چیلول از سمت چپ، اولیویه ژیرو با یک ضربه سر تمام کننده گل اول بازی را برای آبی های لندن به ثمر رساند.

پس از آن چلسی به خوبی توپ و میدان را کنترل کرد و هر چند فرصت هایی برای افزایش اختلاف خود با استون ویلا داشت، اما با همان برتری یک گله به رختکن رفت.

در اینجا بخوانید:

با این حال نیمه دوم به کلی شرایط تغییر کرد و این استون ویلا بود که از همان ابتدا بازی را در اختیار داشت و دقیقه ۵۰ به گل تساوی رسید.

ارسال متی کش را انور القاضی با یک ضربه تمام کننده از دهانه دروازه چلسی همراه کرد و خیلی زود در آغاز نیمه دوم برتری را از شاگردان فرانک لمپارد پس گرفت.

دقیقه ۶۷ چلسی با ضربه آسپیلیکوتا موفق شد باز هم دروازه استون ویلا را باز کند، اما داور به دلیل آفساید این بازیکن گل را مردود دانست.

چند دقیقه بعد این بار استون ویلا یک فرصت مسلم را با بدشانسی به به دلیل برخورد شوت مک گین به تیر دروازه از دست داد.

دقیقه ۸۳ این بار نوبت تیمو ورنر بود که ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفته و چلسی از رسیدن به گل محروم شود.

در نهایت نیز چلسی با تساوی ۱ – ۱ خانگی مقابل استون ویلا در هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس متوقف شد و بهترین فرصت را برای نزدیک شدن به صدر جدول از دست داد.