چلسی و تاتنهام در مهم ترین و آخرین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلیس دیشب به دیدار هم رفتند و آبی های لندن با هدایت توماس توخل تیم مورینیو را در زمین خود با نتیجه ۱-۰ شکست دادند.

تاتنهام در آخرین و مهم ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلیس دیشب میزبان چلسی بود. آبی های لندن که به تازگی توماس توخل را جایگزین فرانک لمپارد کرده‌اند، با سرمربی جدید مسیر تازه ای را آغاز کرده‌اند.

چلسی از همان آغاز بازی را در اختیار گرفت و در همان دقیقه ۲ روی ارسال آسپلیکوئتا و ضربه سر تیمو ورنر می توانست به گل برسد، اما توپ از کنار دروازه لوریس به بیرون رفت.

شاگردان توخل به حملات خود ادامه دادند و دقیقه ۲۳ با خطای اریک دایر روی ورنر صاحب یک ضربه پنالتی شدند.

جورجینیو پشت توپ ایستاد و با یک ضربه دقیق دروازه تاتنهام را باز کرد تا تیم مورینیو در خانه سه امتیاز حساس و مهمی را از دست رفته ببیند.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل تاتنهام خیلی زود واکنش نشان داد و پیش کشید، اما نتوانست از چند دقیقه برتری خود در مالکیت توپ استفاده کند.

در ادامه دوباره چلسی بر بازی مسلط شد، اما دقیقه ۴۲ آخرین موقعیت جدی نیمه اول روی ارسال سون برای تاتنهام و اوریه به وجود آمد که توپ مدافع هاتسپر از بالای دروازه آبی ها به بیرون رفت.

نیمه دوم در دقایق ابتدایی متعادل سپری شد و پس از آن چلسی دوباره بازی را در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۰ تیمو ورنر در حالی که دروازه بان تاتنهام را مغلوب کرده بود و در آستانه زدن گل دوم برای چلسی بود، اوریه از راه رسید و دروازه تیمش را نجات داد.

در ادامه بازیکنان چلسی چند موقعیت بسیار خوب را از دست دادند تا اینکه در ۱۰ دقیقه پایانی تاتنهام که چیزی برای از دست دادن نداشت پیش کشید و دقیقه ۹۳ ضربه سون هیونگ مین از بالای دروازه مندی به بیرون رفت تا شاگردان مورینو در به تساوی کشاندن بازی ناکام بمانند.

نهایتا چلسی با پیروزی ۱-۰ مقابل تاتنهام اندکی فاصله خود را با مدعیان قهرمانی لیگ برتر انگلیس کاهش داد و امیدوار به لغزش آن ها در هفته های باقیمانده خواهد بود.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا