وب سایت چلسی خرید رسمی تیمو ورنر را در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا با پرداخت ۵۴ میلیون یورو از لایپزیش اعلام کرد.

نقل و انتقالات زمستان گذشته بود که پس از پایان آن و رفع محرومیت چلسی از جذب بازیکن حکیم زیاش آژاکس رسما به خدمت گرفته شد.

اما فرانک لمپارد برای پوشش نقاط ضعف تیم خود در فصل آینده برنامه‌های بزرگی دارد و بازیکنان زیادی را به مدیران آبی‌ها پیشنهاد داده بود.

یکی از خطوطی که چلسی در آن نیاز به تقویت داشت خط حمله این تیم بود که تامی آبراهام جوان با وجود عملکرد قابل قبول هنوز نیازمند کسب تجربه است و در مواقع حساس چند موقعیت خوب را مخصوصا در هفته‌های پایانی منتهی به تعطیلی مسابقات از دست داد.

یکی از اولویت‌های لمپارد خرید یک مهاجم تمام عیار برای پیشانی خط حمله بود و برای این منظور ابتدا اوبامیانگ در نظر گرفته شد. اما این مهاجم گابنی آرسنال در سودای حضور در لالیگا و تیم‌هایی چون رئال مادرید و بارسلونا بود و به لمپارد پاسخ منفی داد.

در اینجا بخوانید:

از این رو مذاکرات جدی با تیمو ورنر آغاز شد و در حالی که منچستریونایتد و لیورپول هم خرید او را دنبال می‌کردند و قرمزهای آنفیلد نیز مورد علاقه ستاره آلمانی بود، در نهایت چلسی با پرداخت دستمزد بیش‌تر و قبول بند فسخ قرارداد لایپزیش برنده رقابت با حریفان برای خرید مهاجم آلمانی شد.

چند هفته پیش بود که توافق چلسی و تیمو ورنر شنیده می‌شد و امروز وب سایت باشگاه چسی بصورت رسمی خرید مهاجم لایپزیش آلمان را در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا اعلام کرد.

چلسی برای آزادسازی ورنر به لایپزیش مبلغ ۵۴ میلیون یورو (۴۵ میلیون پوند) را پرداخت می‌کند و با خود مهاجم ۲۴ ساله آلمانی نیز برای ۵ فصل با دستمزد سالیانه ۹ میلیون پوندی به توافق رسیده است.

مهاجم لایپزیش در یک پیام ویدئویی که توسط باشگاه چلسی منتشر شده، از لایپزیش و بازیکنان و هوادارانش تشکر کرده و نسبت به تجربه جدید پیش رو ابراز خوشحالی و افتخار نموده است.

این بازیکن قرار است پس از پایان مسابقات بوندسلیگا برای انجام معاینات پزشکی و امضای رسمی قرارداد راهی لندن شود. ورنر اولین خرید رسمی و بزرگ آبی‌های لندن است و احتمالا یک یا دو خرید بزرگ دیگر نیز در دستور کار لمپارد خواهد بود.

گفته می‌شود از بین کی هاوارتز، بن چیلول، کیه‌زا و کوتینیو یک یا دو نفر دیگر نیز به جمع ورنر اضافه خوهد شد.

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی طنز و سرگرمی رافان‌نیوز