چلسی و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ و بازی برگشت مرحله نیمه نهایی دیشب به دیدار هم رفتند و شاگردان زیدان در شبی که مقابل آبی های لندن حرفی برای گفتن نداشتند، با نتیجه ۲-۰ مغلوب شده و از رسیدن به فینال باز ماندند.

چلسی پس از تساوی ۱-۱ در زمین رئال مادرید در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا میزبان این تیم بود.

در حالی که بازی متعادل آغاز شده بود و در دقایق ابتدایی بازی اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد، دقیقه ۱۰ شوت تونی کروس اولین موقعیت بازی را برای رئال مادرید رقم زد که ادوارد مندی به خوبی آن را دفع کرد.

پس از این موقعیت جریان بازی عوض شد و چلسی حاکم توپ و میدان بود و به خوبی توانست جریان بازی را عوض کند.

دقیقه ۱۸ روی ارسال بن چیلول، تیمو ورنر دروازه رئال مادرید را باز کرد، اما داور این گل را به دلیل آفساید نپذیرفت.

دقیقه ۲۶ این بار نوبت رئال مادرید بود که با حرکت و ضربه خطرناک کریم بنزما دروازه چلسی را تهدید کند، اما مندی باز هم به خوبی دروازه تیمش را نجات داد.

دو دقیقه بعد کای هاوارتز روی پاس انگولو کانته صاحب موقعیت شد و ضربه او پس از برخورد به تیر دروازه مقابل ورنر افتاد و او هم به راحتی دروازه خالی رئال مادرید را باز کرد.

در اینجا بخوانید:

  • رئال مادرید و چلسی (۱-۱) ؛ توقف خانگی شاگردان زیدان در لیگ قهرمانان

رئال مادرید پیش کشید و دقیقه ۳۵ با ضربه سر بنزما می توانست به گل برسد، اما مندی باز هم با واکنشی عالی توپ را دفع کرد.

اواخر نیمه اول چلسی به خوبی حریف را اداره و کنترل کرد و با برتری یک گله به رختکن رفت.

در حالی که هنوز دو دقیقه از آغاز نیمه دوم نگذشته بود، ضربه سر کای هاوارتز چلسی را در آستانه رسیدن به گل دوم قرار داد، اما توپ با بدشانسی به تیر دروازه رئال مادرید برخورد کرد و گل نشد.

پس از آن هم این چلسی بود که تیم برتر میدان نشان می داد و دقیقه ۵۹ کای هاوارتز روی پاسی که مونت برای او فراهم کرده بود در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما ضربه او با واکنش کورتوا همراه شد و راهی به دروازه رئال پیدا نکرد.

دقیقه ۶۴ این بار ادن هازارد مغلوب مندی شد و در ادامه و تا پایان بازی چلسی حاکم توپ و میدان بود و دقیقه ۸۵ مزد برتری خود را گرفت.

در یک ضد حمله سریع که از کانته آغاز شد، با پاس هاوارتز، میسون مونت با یک ضربه دیدنی گل دوم چلسی را به ثمر رساند و تیر خلاص را به شاگردان زیدان زد.

نهایتا چلسی با پیروزی ۲-۰ در بازی برگشت و ۳-۱ در مجموع رئال مادرید را از پیش رو برداشت و حریف منچسترسیتی در فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ شد.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز