چلسی و منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس و مهم ترین بازی هفته سی و پنجم آن به دیدار هم رفتند و تیم توخل در بازی فینال گونه لیگ جزیره قبل از فینال لیگ قهرمانان شاگردان گواردیولا را ۲-۱ شکست داد.

منچسترسیتی در بازی مهم هفته سی و پنجم لیگ برتر انگلیس دیشب میزبان چلسی بود.

شاگردان گواردیولا بازی را بهتر آغاز کردند و دقیقه ۸ اولین موقعیت جدی این تیم روی شوت بنجامین مندی با اختلاف کمی از کنار دروازه ادوارد مندی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۷ این بار روی یک ضربه کرنر بود که سر ناتان آکه از بالای دروازه چلسی به بیرون رفت.

در حالی که بازی تا حدودی به تعادل کشیده شده بود، دقیقه ۳۲ چلسی با ضربه نهایی تیمو ورنر به گل رسید، اما داور این گل را به دلیل آفساید نپذیرفت.

بازی با همین روند ادامه داشت تا اینکه دقیقه ۴۴ روی اشتباهی که کریستینسن مرتکب شد مهاجمان سیتی صاحب موقعیت شدند و در نهایت این رحیم استرلینگ بود که با یک ضربه تمام کننده کار را تمام کرد و دروازه چلسی باز شد.

در اینجا بخوانید:

این پایان کار دو تیم در نیمه اول نبود و دقایقی بعد منچسترسیتی صاحب یک ضربه پنالتی شد، اما ادوارد مندی فریب آگوئرو را نخورد و ضربه چیپ او را به راحتی مهار کرد.

در آغاز نیمه دوم چلسی با توپ پر وارد شد و پس از اینکه دقیقه ۶۰ ضربه پولیشیچ با اختلاف کمی از کنار دروازه منچسترسیتی به بیرون رفت، سه دقیقه بعد با ضربه دیدنی حکیم زیاش به گل رسید.

دقایقی بعد چلسی در فاصله دو دقیقه دو بار توسط تیمو ورنر و هادسون اودوی به گل رسید، اما داور هر دو گل را به دلیل آفساید رد کرد.

پس از آن بازی متعادل شد و موقعیت چندانی روی دروازه‌ها رخ نداد تا اینکه اواخر بازی دو تیم موقعیت های داشتند که این چلسی بود که از یکی از آن ها استفاده کرد و موفق شد دقیقه ۹۲ روی پاس تیمو ورنر و ضربه تمام کننده مارکوس آلونسو به گل دوم دست پیدا کند.

نهایتا چلسی در اولین فینال خود مقابل منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس با نتیجه ۲-۱ به پیروزی رسید تا در فینال لیگ قهرمانان اروپا با روحیه بهتر به سرغ شاگردان گواردیولا برود.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا