پس از بیانیه باشگاه پرسپولیس مبنی بر ناکامی در جذب گل‌محمدی و حضور قطعی مربی خاجی، خبرگزاری‌های مطرح از چهار گزینه خارجی سرمربیگری پرسپولیس رونمایی کردند.

عدم توافق مسئولان تیم مشهدی پدیده شهر خودرو با جدایی یحی گل‌محمدی گزینه اصلی هدایت پرسپولیس، باعث شد تا باشگاه پرسپولیس با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کند که به دنبال مربی خارجی خواهد بود و تا پایان هفته با مربی مد نظر خود به توافق می‌رسد.

این در حای است که نام افشین قطبی حتی از اوخر فصل قبل هم پیرامون باشگاه پرسپولیس شنیده می‌شد. اما شاید بدلیل نحوه جدایی برانکو و مطرح شدن بد موقع نام قطبی و در پی آن موضع گرفتن هواداران در قبال انتخاب او باعث شد تا نام افشین قطبی بطور کامل از لیست مربیان مد نظر باشگاه پرسپولیس خارج شود.

مگر اینکه اتفاق جدیدی پیرامون باشگاه پرسپولیس رقم خورده و شرایط بین پرسپولیس و قطبی را محیای حضور او روی نیمکت این تیم، فراهم کند. اما از دیروز و با قطعی شدن عدم حضور گل‌محمدی و اعلام رسمی استخدام مربی خارجی خبرگزاری‌های کشورهای روسیه و ایتالیا از چهار گزینه خارجی پرسپولیس پرده‌برداری کردند.

 

جلسه عرب با مدیران پدیده

 

گزینه‌های خارجی هدایت پرسپولیس

 

به نقل از خبرگزاری فارس نشریه اسپورت اکسپرس روسیه از ماسیمو کاررا مربی ۵۵ ساله ایتالیایی و الکساندر نوری بعنوان گزینه‌های جدی هدایت پرسپولیس در فصل جدید یاد کرده است.

علاوه بر دو گزینه فوق ورزش ۳ از کورنوسلاو یورچیچ نیز بعنوان دیگر گزینه جدی هدایت پرسپولیس نام برده است. یورچیچ ۴۹ ساله و کروات که بیش‌تر دوران مربیگری خود را در دیناموزاگرب کرواسی طی کرده در سال ۲۰۱۲ نیز بعنوان دستیار بیلیچ در تیم ملی کرواسی فعالیت کرده است.

این در حالی است که به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از توتومرکاتو ایتالیا باشگاه پرسپولیس مذاکرات بسیار جدی خود را با جیانی ده‌بیاسی ایتالیایی نیز آغاز کرده است. باید دید این چهار گزینه خارجی سرمربیگری پرسپولیس گزینه‌های نهایی هدایت این تیم هستند و یا باشگاه بصورت چراغ خاموش با گزینه‌های دیگر هم وارد مذاکره شده است.

چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که باشگاه پرسپولیس به شدت مصمم به انتخاب یک مربی بزرگ برای هدایت تیم خود است. تا از این طریق از فشار هوادران خود نسبت به جدایی برانکو کم کند و پیش فصل حیاتی برای فصل آینده را هم از دست ندهد.