ژاوی سرمربی بارسلونا شایعه ای است که نتایج ضعیف تیم رونالد کومان آن را قوت بخشیده است و لیونل مسی نیز بی میل به آن نیست.

مدیریت ضعیف در ابتدای فصل باعث شد که بارسلونا نتواند خود را به خوبی تقویت کند.

از طرف دیگر بحران مالی که باعث شد بلوگرانا خود ستارهایش از جمله لوئیس سوارز را تاراج کند، بر همگان ثابت کرد که بارسا شانسی برای قهرمانی در لالیگا ندارد.

بارسلونا با کومان خوب شروع کرد و چند پیروزی پرگل داشت، اما بحران مدیریتی بارتمئو سرانجام این تیم را اسیر کرد و شکست های پی در پی کار را به جایی رساند که کومان خیلی زود اعتراف کند بارسا شانسی برای فتح لیگ ندارد.

با این حال تغییرات مدیریتی جواب داد و آمدن خوان لاپورتا و وعده های شیرین او روحیه بازیکنان بارسلونا را افزایش داد تا جایی که آن ها به یکی از سه شانس اول قهرمانی در لالیگا تبدیل شدند.

آن هم پس از اینکه به تازگی جام حذفی اسپانیا را نیز بالای سر برده بودند.

در اینجا بخوانید:

اما دقیقا زمانی که بارسلونا برای قهرمانی در سه چهار بازی پایانی خود به پیروزی احتیاج داشت دوباره هوادارانش را ناامید کرد.

بارسلونا اگر در بازی خود مقابل گرانادا در هفته سی و سوم آن هم در حالی که در نیوکمپ میزبان بود، به پیروزی می رسید، نتنها صدرنشین لالیگا می شد بلکه سرنوشت قهرمانی را نیز به دست خود می گرفت.

به هر حال بارسلونا باخت تا دوباره در بحران قرار بگیرد، پس از آن نیز مقابل اتلتیکو و لوانته مساوی کرد و حتی به سلتاویگو هم باخت تا عملا قبل از آغاز هفته پایانی شانس قهرمانی را از دست داده باشد.

حالا و پس از اینکه لالیگا از دست رفته، شایعات اخراج رونالد کومان پر رنگ شده است.

رسانه های اسپانیایی مدعی هستند که خوان لاپورتا در نظر دارد تا ژاوی هرناندز را یک بار دیگر به نیوکمپ بازگرداند، اما این بار در قامت سرمربی بارسلونا.

بدون شک این مورد رضایت لیونل مسی خواهد بود، چرا که او در بارسلونا همواره رابطه خوبی با ژاوی داشته است.

بنابراین بازگشت ژاوی به نیوکمپ می تواند یکی از ترفندهای لاپورتا برای حفظ مسی باشد.