ژاوی سرمربی جدید بارسلونا خواهد شد، چرا که اکثر رسانه های معتبر اروپایی از توافق او با لاپورتا خبر می دهند.

همزمان با آغاز اپیدمی کرونا بود که افول دوران با شکوه بارسلونا رنگ و بوی جدی و عینی به خود گرفت.

این در حالی است که از زمان جدایی و بازنشسته شدن ستاره های تاثیرگذاری چون ژاوی و اینیستا و نبود یک جایگزین مناسب برای آن ها زنگ خطر برای بارسلونا به صدا درآمده بود.

به هر حال نتایج ضعیف باعث شد که ابتدا والورده از هدایت بارسلونا برکنار شود و در حالی که ژاوی حاضر نبود با بارتمئو همکاری کند، در کمال تعجب تیته ستین بی نام و نشان سرمربی بلوگرانا شد.

ستین خیلی زود نشان داد که از پس هدایت ستاره های بارسلونا از جمله لیونل مسی بر نمی آید و او نیز پس از یک نیم فصل پر تنش کنار رفت.

بارتمئو این بار سراغ رونالد کومان سرمربی موفق و وقت تیم ملی هلند رفت.

همزمان با آمدن کومان به نیوکمپ حواشی و تنش های مدیریتی در بارسلونا به اوج خود رسید و لیونل مسی تا آستانه جدایی پیش رفت.

با مخالفت بارتمئو لیونل مسی در بارسلونا ماندگار شد، اما لاپورتا که با شعار توافق و حفظ ستاره آرژانتینی پیروز انتخابات مدیریت بلوگرانا شده بود، به دلیل مشکلات اقتصادی از تمدید قرارداد پایان یافته او انصراف داد.

در اینجا بخوانید:

رفتن لیونل مسی عملا ترکیب بارسلونا را خالی از ستاره کرد و به نظر بارسلونا به غیر از جوانان مستعد اما کم تجربه اسلحه دیگری برای مقابله با غول های اروپایی از جمله رئال مادرید نداشته باشد.

همانگونه که پیش بینی می شد، رونالد کومان در فصل دوم حضورش در بارسلونا هم موفق نبود و هیچ نشانه مثبتی از تیم تحت هدایت او در بازی های آبی عناری ها دیده نمی شد.

پس از شکست در الکلاسیکو، باخت به تیم نچندان مطرح و قدرتمند رایو وایکانو عملا رونالد کومان را از بارسلونا جدا کرد.

با اخراج کومان از بارسلونا، حالا خوان لاپورتا دنبال یک جایگزین مناسب برای او است.

جایگزینی که به نظر می رسد جز ژاوی گزینه در دسترس مناسبی برای آن نباشد.

لاپورتا گروهی را عازم قطر کرد، تا مذاکره با ژاوی را دنبال کنند و طبق ادعای اکثر رسانه های معتبر اروپایی مدیران بارسلونا توانسته اند، نظر اسطوره باشگاه برای بازگشت به نیوکمپ را جلب کنند.

به نظر می رسد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، ژاوی هرناندز به زودی رسما هدایت بارسلونا را برعهده خواهد گرفت.