با تایید عباس ترابیان کارلوس کیروش در یک تماس تلفنی ضمن رفع کدورت‌ها، از اینکه دلتنگ بازگشت به ایران و تیم ملی شده سخن به میان آورده است.

کارلوس کیروش کسی که با اکراه و با زرق و برق دلار به ایران آمد، هیچ گاه فکر نمی‌کرد تا این اندازه به ایران وابسته و علاقه‌مند شود.

در طول ۸ سال فعالیت کیروش در تیم ملی فوتبال ایران این مربی با تمام وجود فعالیت می‌کرد و سعی داشت بهترین عملکرد را با تیم جدید خود به ثبت برساند.

سرمربی پرتغالی سابق ایران با جدیت تمام فعالیت می‌کرد و همه جزئیات را زیره ذره‌بین قرار می‌داد و همه ابعاد لازم برای موفقیت تیم را در نظر می‌گرفت.

کارلوس کیروش از نظر عاطفی تا حد بسیار زیادی نزدیک به ایرانی‌هاست و محبت و قدردانی ایرانی‌ها نسبت به خود را حس کرده و در وجود خود نهادینه کرده است.

مردم ایران با دیدن تلاش و موفقیت کیروش در تیم ملی در هر ملاقات با این سرمربی موفق پرتغالی، به شکل‌های مختلف از او قدردانی می‌کردند.

در هر سفر تفریحی کیروش و خانواده، با کامیونی از هدایای ایرانی‌ها به تهران باز می‌گشتند. پس از هر برد، انبوهی از دست گل‌ها به محل اقامت او فرستاده می‌شد.

همه این محبت‌ها در کیروش پرتغالی اثر مستقیم داشت، تا جایی که اوج محبت او نسبت به ایران را سبب شد.

کارلوس کیروش چندین بار درخواست‌ها برای خیانت به تیم ملی ایران را رد کرد و حتی پیشنهاد دو برابری کره جنوبی برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را نیز نپذیرفت.

با وجود دیرکرد چندین ماهه دستمزدش در ایران هیچگاه فعالیت‌های خود را متوقف و تعلیق نکرد و با جدیت همیشه به کار خود ادامه می‌داد.

 

کیروش و دلتنگی برای ایران

 

مرد همیشه مغرور، هنگام ترک تیم ملی با اندوه، بغض بزرگ و حلقه‌های اشک چشم از ایران به مقصد کلمبیا پرواز کرد.

این در حالی است که تا آخرین لحظه‌های قرارداد با کلمبیا منتظر کوچک‌ترین اشاره‌ها برای بازگشت به ایران بود.

حالا و در تعطیلی کرونایی فوتبال، به گزارش چند خبرگزاری و با تایید عباس ترابیان، کارلوس کیروش در یک تماس تلفنی ضمن رفع کدورت‌ها از دلتنگ شدن خود نسبت به بازگشت به ایران و تیم ملی صحبت کرده است.

کیروش در این تماس تلفنی با ترابیان اعلام کرده که نسبت به او حرف‌هایی شنیده که باعث بروز این اختلاف شده است.

در ادامه هم از علاقه و دلتنگی‌اش نسبت به ایران و مردمش سخن گفته و اعلام کرده دوست دارد دوباره به ایران سفر کند.

این در حالی است که کیروش در ملاقات با جهانبخش در انگلیس اعلام کرده بود که دوست دارد دوران مربیگری خود را در ایران به پایان برساند.

 

 

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال