کارلوس کی روش دوباره در مسیر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار گرفت، جایی که باید با تیمی غیر از ایران برای رسیدن به آن تلاش کند؛ تیم ملی مصر.

کی روش پس از جدایی احباری از تیم ملی ایران در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی هدایت کلمبیا را برعهده گرفت.

هدف او از این انتخاب قهرمان کردن کلمبیا در جام ملت های آمریکای جنوبی و مهم تر از آن حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود.

با این حال کارلوس کی روش در رسیدن به هدف خود ناکام ماند و در میانه راه پس از چند نتیجه ضعیف از تیم ملی کلمبیا کنار گذاشته شد.

کی روش که دوست داشت به هر شکلی شده به رکورد پنجمین حضور در جام جهانی دست پیدا کند، بلافاصله مذاکره با تیم های آفریقایی را آغاز کرد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که در آستانه امضای قرارداد با الجزایر بود، مذاکره برای بازگشت به تیم ملی ایران را در پیش گرفت، اما با عزیزی خادم بر سر مبلغ قرارداد به توافق نرسید.

پس از آن پیشنهاد خوب عراق را نپذیرفت و حالا به یکباره با فدراسیون فوتبال مصر به توافق نهایی رسیده و هدایت تیم ملی این کشور را بر عهده گرفته است.

دیروز بود که فدراسیون فوتبال مصر رسما از امضای قرارداد با کارلوس کی روش خبر داد و حتی بلافاصله کادر فنی مصری او را نیز مشخص کرد.

این در حالی است که تیم ملی ایران هم با هدایت دراگان اسکوچیچ روزهای خوبی را پشت سر گذاشته و همه را به آینده خود امیدوار کرده است.

البته نباید از تاثیر قابل توجه حضور پر تعداد لژیونرها در کنار هوش روانشناسی مربیگری اسکوچیچ چشم پوشی کرد.

به هر حال کارلوس کی روش و تیم ملی ایران حالا در دو مسیر متفاوت برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تلاش می کنند.

همچنین اکثر بازیکنان قدیمی و باتجربه تیم ملی ایران با ارسال پیام های محبت آمیز برای کی روش در تیم جدیدش آرزوی موفقیت کردند تا نشان دهند، هنوز تعصب و تلاش بی وقفه او برای موفقیت خود و تیم ملی را فراموش نکرده‌اند.