کریم باقری پرسپولیس و تمدید قراردادی که از هر جهت که آن را بررسی کنی، چیزی جز سود برای سرخ ها در آن نمی بینی؛ ادامه حضور مرد سوم چهارمی که به اندازه یک مرد اول شاید هم بیش‌تر تاثیرگذار است.

کریم باقری یکی از بازیکنان محبوب پرسپولیس بود که با تعصب مثال زدنی و نمایش های اکثرا درخشان خود، در حد توان همواره شادی را برای هواداران سرخ رقم زده است.

پس از خداحافظی از فوتبال حرفه ای باقری خیلی زود به کادر فنی پرسپولیس اضافه شد و از همان ابتدا با کاریزما و مدیریت تحسین برانگیز خود، توانست بازیکنان تیم را در شرایط و موقعیت های سخت، کنترل کند.

تاثیرگذاری کریم باقری در پرسپولیس به حدی مشهود بود که از برانکو تا کالدرون و حتی یحیی گل محمدی نتوانستند از او چشم پوشی کنند.

در حالی که در مقاطع مختلف با توجه به عملکرد و مدیریت قابل قبول، کریم باقری چند باری برای نفر اول شدن با پیشنهاد مدیران پرسپولیس و حتی دیگر تیم های بزرگ از جمله تراکتور مواجه شده است، اما هیچگاه به دنبال آن نرفت.

چرا که با توجه به فشارهای سنگین و حواشی زیاد برای این امر، دوست نداشت چنین شرایطی را تجربه کند.

در اینجا بخوانید:

شاید هم به این نتیجه رسیده باشد که او برای نفر سوم چهارم بودن و تاثیرگذاری در این جایگاه ساخته شده و نه برای نفر اول بودن.

البته انسان در طول زمان تغییر می کند و تحلیل پست حاضر، شرایط کریم باقری در سال های اخیر تاکنون را شامل شده و قابل پیش بینی نیست که در سال های آینده چه اتفاقات یا تغییراتی در تفکرات و توانایی‌های اسطوره مثال زدنی سرخ ها خواهد افتاد.

به هر حال کریم باقری با همه تاثیرگذاری و کاتالیزوری خود در پرسپولیس و در بین بازیکنان سخت کوش و متعصب اما اکثرا ناراضی و بعضی وقت ها هم عصبانی، در پایان فصل گذشته و پس از رسیدن به گلات قهرمانی قراردادش به پایان رسید.

در حالی که همه هواداران و دنبال کنندگان پرسپولیس نگران جدایی باقری از این تیم بودند، با درخواست یحیی گل محمدی و اهتمام ویژه مدیران باشگاه، قرارداد مربی موثر سرخ ها امروز رسما برای دو فصل دیگر تمدید شد.

آری کریم باقری با اوتوریته و کاریزمای دوست داشتی خود تا دو سال دیگر هم در پرسپولیس خواهد بود تا خیال کادرفنی، هواداران و مدیریت سرخ ها از کنترل جو تیمی که همواره با حاشیه ها احاطه بوده و خواهد بود، راحت باشد.