اولین حضور رسمی کارلوس کیروش و شروع خوب با کلمبیا مقابل مسی و یارانش در آرژانتین و مسابقات کوپا آمه‌ریکا همراه بود.

کارلوس کیروش در اولین حضور رسمی خود روی نیمکت کلمبیا در مسابقات کوپا آمه‌ریکا موفق به شکست ۲ بر ۰ آرژانتین در حضور مسی شد. دو تیم آرژانتین و کلمبیا در اولین بازی خود از مسابقات کوپا آمه‌ریکا در برزیل و ورزشگاه فونته نووا آرنا به دیدار هم رفتند.

مطابق انتظار از تفکرات کیروش او کلیه منافذ و راه‌های نفوذ آرژانتین را بسته بود. همین دلیل کافی بود تا بازی نزدیک و متعادلی از دو تیم شاهد باشیم. اما تیم کلمبیا تحت هدایت کیروش در طول بازی هیچگاه دفاع مطلق را در دستور خود نداشت.

همواره به محض گرفتن توپ دست به ضد حمله می‌زدند و مخصوصا از جناح راست دفاع آرژانتین را تحت فشار قرار دادند. حتی در یکی دو صحنه در نیمه اول توانستند با فشار بر روی مدافعان آرژانتین موقعیت بسیار خطرناک گلزنی ایجاد کنند.

اما با تجمع فشرده در هنگام دفاع از پیشروی هافک‌ها و مهاجمان آرژانتین مخصوصا مسی جلوگیری می‌کردند. همین ترفند اتخاذ شده توسط کیروش باعث شد کلمبیا در نیمه دوم به نتیجه برسد و در دقیقه ۷۰ روی یک شوت تماشایی از مارتینز به گل اول دست پیدا کند.

هر چند که آرژانتین تمام تلاش خود را معطوف به جبران نتیجه کرد و بصورت همه‌جانبه به دروازه کلمبیا حمله می‌کرد اما نتوانست به گلزنی برسد. در دقیقه ۸۵ و روی یک ضد حمله کلمبیا توسط زاپاتا گل دوم و تیر خلاص را به آرژانتین زد تا کیروش و شروع خوب با کلمبیا مقابل مسی و یارانش در آرژانتین تجربه شود.

با این پیروزی کیروش توانست انتقام شکست خود با ایران مقابل آرژانتین توسط گل ثانیه‌های پایانی مسی را از او و یارانش در آرژانتین بگیرد.

 

تقابل کیروش با مسی و آرژانتین

 

انتقام کیروش از مسی و آرژانتین