کارلوس کی روش به تازگی از تیم ملی کلمبیا جدا شد تا پس از ترک ایران حالا بی کار باشد و دنبال تیم جدید، با توجه به این موضوع دوشنبه کوئیز ۲۷ رافان نیوز به سوالاتی پیرامون این مربی کارکشته اختصاص پیدا کرده است.

کارلوس کی روش با سابقه غنی و پر افتخار به ایران آمد و هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت.

کی روش دو بار با تیم ملی جوانان پرتغال قهرمان جهان شد و نسلی پر افتخار و بزرگ را در این کشور تربیت کرد.

در عرصه باشگاهی نیز مدتی دستیار فرگوسن در منچستریونایتد بود و همچنین سرمربیگری رئال مادرید را هم در کارنامه داشت.

سال ۲۰۱۱ به ایران آمد و پس از صعود به جام جهانی تیم ملی در سال ۲۰۱۴، تیمی آبرومند را راهی برزیل کرد و مقابل آرژانتین با وجود شکست، نمایش خیره کننده‌ای با ملی پوشان ایرانی داشت.

کی روش در ایران ماندگار شد و برای اولین بار صعود راحت تیم ملی به یک دوره جام جهانی را رقم زد.

در اینجا بخوانید:

اوج کار سرمربی پرتغالی با تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بود، جایی که نمایش بی نظیر و با تمام وجود بازیکنان ایرانی مقابل قدرت های بزرگ فوتبال جهان شکل گرفت.

ایران در این مسابقات مراکش را شکست داد، مقابل اسپانیا با وجود شایستگی با یک گل شکست خورد و با پرتغال ۱-۱ مساوی کرد و برای اولین بار ۴ امتیاز شیرین را در جام جهانی به دست آورد.

حذف در نیمه نهایی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ پایانی بر حضور کارلوس کی روش در ایران بود و به کلمبیا رفت.

سرمربی پرتغالی و کارکشته در کلمبیا همچون ایران موفق نبود تا پس از نزدیک به یک سال این کشور را ترک کرده و حالا مربی بدون تیم است.

هر چند که گفته می شود، کی روش با چند پیشنهاد خوب از آسیا و آفریقا مواجه شده است.

با توجه به اتفاقات اخیر پیرامون کی روش، دوشنبه کوئیز ۲۷ رافان نیوز به سولاتی پیرامون این سرمربی محبوب در ایران اختصاص یافته است.

کوئیز ۲۷

کارلوس کی روش سرمربی محبوب ایرانی ها از تیم ملی کلمبیا کنار گذاشته شد تا شایعات پیرامون تیم جدید این سرمربی دوباره شدت بگیرد.

از این رو و با توجه به نزدیکی این اتفاقات برای کی روش، دوشنبه کوئیز ۲۷ رافان نیوز به سولاتی پیرامون این سرمربی کارکشته پرتغالی اختصاص پیدا کرده است.

موفق باشید.

 

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز در اینجا