گریه های مهدی طارمی پس از بازی یوونتوس و پورتو در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بیش از هر اتفاق دیگری خودنمایی می کرد، چرا که لژیونر ایرانی اشک شوقی می ریخت که برای فرار از بحران بزرگِ مقصر حذف بودن، بود.

دیشب پورتو یک شب به یادماندنی را برای هوادارانش رقم زد و بهترین عملکرد ممکن را به نمایش گذاشت.

این بازی نشان داد که سرجیو کونسیسائو یک مربی بسیار بزرگی است که حالا جا پای بزرگان فوتبال پرتغال در عرصه مربیگری گذاشته است.

بزرگانی چون خوزه مورینیو و کارلوس کی روش که انگار حالا جای خود را به کونسیسائو داده اند.

قهرمانی مورینیو جوان با پورتو در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۰۴ سرآغازی شد برای معرفی آقای خاصی که یک سبک جدید را به فوتبال معرفی می کرد.

سبک دفاع فشرده و بسته با ضد حملات سریع که انگار این فلسفه، مکتب و روش بازی در خون مربیان پرتغالی است.

در اینجا بخوانید و حل کنید:

مورینیو چیزی نزدیک به دو دهه از بهترین مربیان جهان بود و شاید اکنون هم در کورس باشد، اما مربیان جوان انگار روح تازه‌ای را به فوتبال آورده اند.

پورتو کونسیسائو پا را فراتر از دفاع فشرده و ضد حملات سریع گذاشته و یک ابتکار جذاب و موثر به آن اضافه کرده است.

پرس از جلو، دفاع در زمین حریف و فشار روی خط دفاع حریف چه در زمان تصاحب توپ و چه در زمان از دست دادن آن روشی است که علاوه بر دفاع فشرده و ضد حملات سریع در بازی پورتو به خوبی مشاهده می شود.

پورتو انگار تیم کاملی است که همه تکه های پازل آن در جای خود به خوبی علکرد لازم را انجام داده و تصویری تماشایی به نمایش می گذارند.

رونالدو در بازی دیشب به یک مهره سوخته ای تبدیل شد که هیچ مجالی برای عرض اندام نداشت و هیچ کاری نتوانست انجام دهد.

حتی اخراج دقیقه ۵۴ مهدی طارمی ستاره و لژیونر ایرانی پورتو نیز خللی در روند بازی تیم کونسیسائو ایجاد نکرد و آن ها با تمام وجود نشان دادند که حتی با یک بازیکن کم تر هم می توانند یوونتوس را در زمین خود متوقف کنند.

در اینجا بخوانید و ببینید:

آری همین شد که مهدی طارمی که نگران تاثیرگذاری در ناکامی تیمش بود، به پهنای صورت اشک شوق می ریخت که فقدان او خللی در تیمش ایجاد نکرده است.

در واقع دیگر بازیکنان پورتو به شکلی مقابل یوونتوس ایستادند که انگار آن ها نتنها یک یار کم تر ندارند، بلکه با نفری بیش‌تر از حریف رقابت می کنند.

پورتو دیشب با شایستگی تمام و به لطف گل زده بیش تر در خانه حریف به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ صعود کرد تا مهدی طارمی با تمام وجود به هم تیمی های خود افتخار کرده و اشک شوق بریزد.

طارمی دیشب دو کارت زرد بی مورد گرفت و جریمه سنگینی پرداخت، اما خطر از بیخ گوش او گذشت تا فرصتی برای تمرکز بیش‌تر و ذهنیت قوی تر داشته باشد و در مسابقات بزرگ کم‌ترین اشتباهات را از خود به نمایش بگذارد.

آری مهدی طارمی گریست چون یک فرصت دوباره پیدا کرد، او حالا پس از شکر خدا می گوید ؛

ممنونم فوتبال …

گریه های مهدی طارمی پس از صعود پورتو