با تصویب هیئت مدیره پرسپولیس گزینه نهایی سرمربیگری پرسپولیس گابریل کالدرون لقب گرفت.

در حالی که اکثر مدعیان لیگ برتر در حال اجرای برنامه‌های از قبل طراحی شده هستند، تازه مدیران پرسپولیس گزینه نهایی سرمربیگری پرسپولیس گابریل کالدرون را انتخاب کرده‌اند.

جالب است که از شروط اصلی مسئولان پرسپولیس این بوده که فردی که هدایت این تیم را می‌پذیرد قیمت پایینی داشته باشد. و دستمزدی بیش‌تر از ۵۰۰ هزار دلار طلب نکند. از این رو گزینه‌های مطرح و قابل قبولی مانند ماسیمو کارای ایتالیایی از فهرست گزینه‌های پرسپولیس حذف شدند.

از بین همه گزینه‌های مطرح شده که با مدیران پرسپولیس مذاکره داشته‌اند، کالدرون کم‌ترین موفقیت و اعتبار را دارد و طبیعی خواهد بود که قیمت کم‌تری نیز داشته باشد.

اما نکته جالب در بررسی سبک مربیگری کالدرون و برانکو نشان می‌دهد که این دو مربی سبکی نزدیک به هم دارند، با این تفاوت که از نظر دفاعی تیم‌های تحت هدایت برانکو استحکام دفاعی بیش‌تری را از خود نشان داده‌اند.

در حالی که اکثر خبرگزاری‌های بزرگ مانند ۹۰ و ورزش سه انتخاب نهایی کالدرون توسط هیئت مدیره و مدیرعامل پرسپولیس را تایید می‌کنند، باید دید که آیا این انتخاب، نهایی خواهد شد یا خیر؟

بدون شک در مورد چنین مسائلی تا زمان اعلام رسمی از طرف خود باشگاه نمی‌توان چیزی را تمام شده دانست و ممکن است یک اتفاق ساده تمام شرایط را تغییر داده و انتخاب را به سمت دیگری هدایت کند.

با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی که باشگاه پرسپولیس را رنج می‌دهد و هزینه‌های زیاد جاری و فصل آینده عملکرد مدیرعامل و هیئت مدیره پرسپولیس در جذب منابع لازم از اهمیت فراوانی برخوردار است.

این موضوع به شدت روی انتخاب سرمربی جدید و مهم‌تر از آن حفظ او موثر خواهد بود …..

 

گابریل کالدرون گزینه نهایی هدایت پرسپولیس