گلزنی کریستیانو رونالدو برای تیم ملی پرتغال در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، نزدیک شدن او به رکورد علی دایی را به دنبال داشت و حالا فوق ستاره پرتغالی در فاصله ۶ گله اسطوره فوتبال ایران است.

دیشب و در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره اروپا تیم ملی پرتغال میهمان لوکزامبورگ بود و مقابل این تیم کار سختی در پیش نداشت.

شاگردان سانتوس در تیم پرتغال در حالی که ابتدا با گل دقیقه ۳۰ جرسون رودریگوئز از میزبان عقب افتاده بودند، در نهایت با سه گل دیگو ژوتا دقیقه دوم وقت های تلف شده نیمه اول، کریستیانو رونالدو دقیقه ۵۰ و ژائو پائولینیو دقیقه ۸۰ علاوه بر جبران نتیجه حریف را نیز ۳-۱ شکست دادند.

اما نکته حائز اهمیت این بازی برای فوتبال دوستان ایرانی گلزنی کریستیانو رونالدو و نزدیک شدن او به رکورد علی دایی است که به نظر می رسد، باید برای شکستن این رکورد آماده بود و شمارش معکوس را به صدا درآورد.

چرا که رونالدو حالا ۱۰۳ گله است و تا رسیدن به رکورد علی دایی تنها ۶ گل فاصله دارد.

در اینجا بخوانید:

در دیگر بازی های دیشب از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی بلژیک با نتیجه ۸-۰ بلاروس را درهم کوبید، هلند در زمین جبل الطارق این تیم را ۷ گله کرد، ترکیه و لتونی به تساوی پرگل ۳-۳ دست یافتند و کرواسی با سه گل مالت را از پیش رو برداشت.

همچنین ولز در زمین خود مقابل جمهوری چک با تک گل دنیل جیمز ستاره جوان منچستریونایتد به پیروزی رسید.

در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی امشب نیز بازی های مهمی نظیر انگلیس و لهستان برگزار می شود و پس از آن تیم های ملی قاره اروپا تا فیفا دی شهریور و پس از بازی های یورو در انتخابی جام جهانی با هم رقابت نخواهد کرد.

باید دید تا آن زمان کریستیانو رونالدو می تواند با گلزنی در بازی های یورو ۲۰۲۰ رکورد علی دایی را بشکند یا خیر؟

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز