گل مهدی طارمی به چلسی در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ هر چند که یک سوپرگل بود و باعث پیروزی ۱-۰ پورتو شد، اما تاثیری در صعود تیم پرتغالی نداشت.

دیشب و از دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا چلسی میزبان پورتو بود.

سرجیو کونسیسائو با توجه به دریافت دو گل راحت در بازی رفت تصمیم گرفت کار خود را محتاطانه تر آغاز کند، از این رو بود که با یک مهاجم تیمش را به میدان فرستاد و مهدی طارمی که کارت های بی مورد زیادی در مسابقات مختلف می گیرد را نیمکت نشین کرد.

هر چند که به نظر می رسد پس از سوپرگل دقیقه آخر مهدی طارمی از این تصمیم خود پشیمان شده باشد.

به هر حال پورتو بازی را بهتر آغاز کرد، اما چلسی نیز سعی در اداره توپ و میدان داشت و فضاها را بر حریف بسته بود.

از این رو نیمه اول خطری روی هیچ کدام از دروازه ها نداشت و دو تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی ایجاد کنند و حتی توپ در چارچوب هم نداشتند.

در اینجا ببینید و بخوانید:

نیمه دوم به همین روال ادامه داشت، با این تفاوت که هر دو تیم چند موقعیت نصفه و نیمه را هم ایجاد کردند.

دقیقه ۵۷ میسون مونت خود را به محوطه جریمه پورتو رساند و موقعیت خوبی داشت که مافانا با حضور به موقع خود اجازه نداد از این موقعیت استفاده کند.

سه دقیقه بعد مهدی طارمی به میدان آمد و پورتو سعی کرد با حملات پرتعداد و تغذیه مهاجمان خود روزنه نفوذی به دروازه چلسی باز کند.

کمی بعد از ورود به زمین ضربه سر مهدی طارمی را ادوارد مندی در اختیار گرفت.

در ادامه و تا دقایق پایانی بازی با وجود برتری پورتو اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد.

تا اینکه دقیقه ۹۳ روی ارسال نانو از سمت راست، مهدی طارمی با یک ضربه قیچی برگردان تماشایی و در میان بهت مدافعین و دروازه‌بان چلسی دروازه این تیم را باز کرد، هر چند که این گل خیلی دیر زده شد و تاثیری در صعود پورتو نداشت.

در پایان پورتو با وجود پیروزی ۱-۰ در زمین چلسی در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۲-۱ شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ باز ماند.

دانلود ویدئو

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا