گل مهدی طارمی در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۲ و بازی پورتو و اتلتیکو مادرید به شکل عجیبی توسط داور مردود شد و حتی VAR هم سالم بودن این گل را نادیده گرفت.

دیشب در شب آخر هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا پورتو در زمین اتلتیکو مادرید میهمان شاگردان دیگو سیمئونه بود.

پورتو که فصل گذشته با شکست یوونتوس یکی از شگفتی های لیگ قهرمانان بود، در آغاز فصل جدید هم به راه خود در مسیر آزار تیم‌های قدرتمند ادامه داد.

پورتو دیشب به خوبی راه های نفوذ اتلتیکو مادرید به دروازه خودی را بسته بود و در مقابل در ضد حملات به خوبی دروازه یان اوبلاک را تهدید می‌کرد.

این روند تا دقیقه ۷۹ ادامه داشت و در این دقیقه بود که مهدی طارمی باز هم تیزهوشی و فرصت طلبی خود را به رخ کشید و پاس اشتباه رنان لودی را قطع کرد و پس از اثرگذاری روی توپ و برخورد آن به بدن اوبلاک، دوباره به پای او برخورد کرد و وارد دروازه اتلتیکو مادرید شد.

در اینجا بخوانید:

این گل که تحت هیچ شرایط خطا نبود و توپ هم به دست مهدی طارمی برخورد نکرده بود، با تصمیم عجیب اویدیو هاتگان داور رومانیایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۲ همراه شد.

داور که به نظر هیچ بهانه‌ای جز خطای هند نداشت، به ظاهر از VAR هم کمک گرفت، اما عجیب‌تر آنکه کمک داور ویدیویی هم سالم بودن گل لژیونر ایرانی را ندید.

به هر حال پورتو در حالی یک تساوی ارزشمند در خانه قهرمان لالیگا دشت کرد که شایسته پیروزی و کسب هر سه امتیاز بود، چیزی که داور رومانیایی از این تیم ربود.