یوونتوس که در سری آ عملکرد خوبی به جا نگذاشته است، در شب گلزنی و رکورد جدید کریستیانو رونالدو و در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ دیناموکیف اکراین را شکست داد.

شاگردان پیرلو بازی را بهتر آغاز کردند و دقیقه ۸ با ضربه فدریکو کیه‌زا در آستانه باز کردن دروازه حریف قرار گرفتند، اما ضربه این بازیکن پس از برخورد با پای پوپوف بازیکن دیناموکیف با اختلاف کمی به بیرون رفت.

با ادامه برتری یوونتوس، این تیم دقیقه ۲۰ با ارسال الکساندرو از سمت چپ و ضربه دقیق فدریکو کیه‌زا به گل اول رسید و مزد حملات خود را گرفت.

چند دقیقه بعد، بتانکور رونالدو را در موقعیت گل قرار داد و او نیز با یک ضربه خطرناک می‌توانست به گل برسد، اما بدشانسی آورد و توپ او به تیر دروازه دیناموکیف برخورد کرد.

دقیقه ۴۱ نیز شزنی یک فرصت ایده‌آل را از بازیکنان دینامو گرفت تا نیمه اول با همان تک گل به پایان برسد.

در اینجا بخوانید:

در شروع نیمه دوم نیز دیناموکیف روی یک ارسال کرنر با ضربه سر پوپوف می توانست به گل برسد، اما شزنی با واکنشی تماشایی باز هم دروازه یوونتوس را نجات داد.

اما دقیقه ۵۸ این بیانکونری بود که به گل دوم رسید. ارسال کیه‌زا با دفع ناقص و اشتباه بوچان سنگربان دینامو همراه شد و توپ مقابل پای رونالدو افتاد تا او با یک ضربه تمام کننده دومین گل یوونتوس را هم به ثمر برساند.

کریستیانو رونالدو با این گل به رکورد ۷۵۰ گل در طول دوران فوتبال خود رسید و چهارمین گلزن برتر تاریخ فوتبال جهان شد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۶۷ فدریکو کیه زا این بار با یک پاس زمینی آلوارو موراتا را صاحب موقعیت کرد تا او سومین گل را هم برای یوونتوس به ثمر برساند.

دقیقه ۷۸ بوچان دروازه دیناموکیف را در مقابل ضربه آرتور ملو نجات داد و در نهایت یوونتوس با پیروزی ۳ بر ۰ مقابل دیناموکیف دومی خود را در گروه هفتم لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ مسجل کرد.

یوونتوس برای صدرنشینی در این گروه باید بارسلونا را در نیوکمپ با اختلاف بیش‌تر از دو گل شکست دهد.