یحیی گل محمدی پرسپولیس و پاسخ به شایعه جدایی از سرخ ها؛ پیشنهاد تیم قطری را رد کردم و در کنار سرخ ها خواهم ماند.

بدون شک یحیی گل محمدی را باید یکی از بهترین سرمربیان آسیایی دانست، چرا که در این سال ها و مخصوصا در بازگشت به پرسپولیس کیفیت فنی خود را نشان داده است.

پرسپولیس گل محمدی به سبک تیم های اروپایی با برنامه، هدفمند، منظم و تاکتیکی بازی می کند و هیچ بازیکنی در آن، جدا از برنامه تیمی هیچ کار اضافی انجام نمی دهد.

در مقابل حریفان از ضعیف تا قوی با تمام وجود به میدان می رود.

در برابر تیم های ضعیف هجوم همه جانبه را در دستور کار خود دارد و در مقابل تیم های قوی از تاکتیک دفاع و ضد حملات زهردار استفاده می کند.

همین بازی های درخشان شاگردان یحیی گل محمدی و از طرف دیگر تسلط او بر زبان انگلیسی باعث شده است تا حالا سرمربی پرسپولیس به یک مربی جهانی تبدیل شود.

چندی پیش گل محمدی در مصاحبه با یک رسانه چینی نسبت به احتمال پیشنهاد تیمی از چین واکنش معناداری داشت و اعلام کرد که به عنوان یک مربی حرفه‌ای دوست دارد هر چالشی را تجربه کند.

از طرفی در چند روز اخیر شایعه پیشنهاد وسوسه کننده یک تیم متمول از لیگ ستارگان قطر نیز برای یحیی گل محمدی شنیده شد و حتی گفته می شد که این تیم تمام امکانات لازم را در اختیار سرمربی سرخ ها قرار خواهد داد.

در اینجا بخوانید:

کار از این هم فراتر رفت و در تعطیلات لیگ بود که گل محمدی سفری به خارج از کشور داشت و دیروز برگشت و در تمرینات پرسپولیس حاضر شد.

یحیی گل محمدی در تمرینات دیروز پرسپولیس رسما تایید کرد که پیشنهاد تیم قطری را داشته است، اما آن را رد کرده است.

به نظر می رسد که یحیی گل محمدی قصد دارد به قراردادش با پرسپولیس که تا تابستان ۱۴۰۱ است، پایبند باشد و قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را با تیم محبوب خود جشن بگیرد.

با این حال جذاب ترین انتخاب گل محمدی مخصوصا برای هواداران سرخ، حضور طولانی مدت سرمربی موفق در پرسپولیس خواهد بود، چیزی که می تواند یک رکورد ویژه را در پی داشته باشد.

اما اگر یحیی گل محمدی کمی نگاه ملی هم در بینش خود نسبت به آینده فعالیت خود در حرفه مربیگری داشته باشد، بدون شک قهرمانی در جام ملت های آسیا و رکوردشکنی در جام جهانی نیز دور از دسترس نخواهد بود، البته اگر زمان مناسبی را برای آن انتخاب کند.

به امید موفقیت یحیی گل محمدی که موفقیت او به عنوان یک مربی ایرانی مخصوصا در عرصه های بین المللی موفقیت ایران خواهد بود.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز در اینجا