یوونتوس و جنوا در دیگر دیدار مهم مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایتالیا به دیدار هم رفتند و این بیانکونری بود که به سختی در حضور ۳۲ دقیقه ای کریستیانو رونالدو به پیروزی ۳ بر ۲ دست یافت.

در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی ایتالیا دیشب یوونتوس در تورین میزبان جنوا بود. پیرلو در این بازی به کریستیانو رونالدو استراحت داده بود تا او را برای بازی های مهم تر آماده نگه دارد.

یووه بازی را بهتر و هجومی آغاز کرد و هنوز دو دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود که کولوسفسکی با پاس کیه‌لینی در موقعیت تک به تک با دروازه بان جنوا قرار گرفت و به راحتی گل اول را برای بیانکونری به ثمر رساند.

یوونتوس همچنان به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۲۳ کولوسفسکی این بار در نقش سازنده ظاهر شد و با پاس خود زمینه گلزنی آلوارو موراتا را برابر جنوا فراهم کرد.

پس از گل دوم یووه، بازی متعادل گردید و جنوا نیز صاحب موقعیت شد. دقیقه ۲۸ بود که ارسال گلدانیا با ضربه سر زیبورا همراه شد و یکی از گل ها برای میهمان جبران شد.

در ادامه و تا پایان نیمه اول کولوسفسکی یک موقعیت خوب را با درخشش سنگربان حریف از دست داد و نیمه اول با پیروزی ۲ بر ۱ یوونتوس به پایان رسید.

در اینجا بخوانید:

با آغاز نیمه دوم یوونتوس باز هم حمله می کرد و دقیقه ۵۱ ضربه موراتا از زاویه بسته را پالیری سنگربان جنوا به خوبی دفع کرد.

چند دقیقه بعد مارکو پیاتسا با حرکتی زیبا برای خود موقعیتی عالی آفرید، اما ضربه او با بدشانسی به تیر دروازه یوونتوس برخورد کرد.

سرانجام جنوا دقیقه ۷۳ با یک شوت تماشایی از ملگونی که از فاصله دور زده شد، دروازه بوفون را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه تلاش دو تیم به نتیجه ای نرسید و پیرلو دقیقه ۸۸ کریستیانو رونالدو را به میدان فرستاد تا بتواند شرایط بازی را تغییر دهد.

با آغاز وقت های اضافی رونالدو خیلی زود با یک پاس عالی موراتا را صاحب موقعیت کرد، اما او باز هم مغلوب پالیری شد.

با این حال در دقیقه ۱۰۴ پاس موراتا و ضربه حمزه رفیعا پس از یک چرخش زیبا باعث شد که یوونتوس به گل سوم و برتری بخش برسد و جنوا را در آستانه حذف از جام حذفی ایتالیا قرار دهد.

همین هم شد و در وقت اضافی دوم یوونتوس به خوبی از برتری یک گله خود محافظت کرد و با پیروزی ۳ بر ۲ در ۱۲۰ دقیقه سخت و نفسگیر به یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.