سوپرکاپ فوتبال ایتالیا در عربستان، با شکست ۳ بر ۱ یوونتوس مقابل لاتزیو در حضور رونالدو همراه شد و اولین جام فصل به شاگردان ساری نرسید.

یوونتوس و لاتزیو در عربستان سوپرکاپ فوتبال ایتالیا را برگزار کردند. لاتزیو بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۸ ضربه لوئیس آلبرتو با واکنش عالی شزنی برای لاتزیو به گل نرسید.

اما لاتزیو دقیقه ۱۶ مزد برتری خود را گرفت و توسط آلبرتو گل اول را جشن گرفت. ساویچ با یک پاس رو به بیرون آلبرتو را مقابل دروازه یووه صاحب توپ کرد و این بازیکن هم دروازه حریف را باز کرد.

چند دقیقه بعد باز هم آلبرتو در موقعیت گل قرار داشت که ضربه او توسط شزنی مهار شد. دقیقه ۳۱ رونالدو با پاس خود دیبالا را به توپ رساند و ستاره آرژانتینی یووه ضربه زیبایی زد که با اختلاف کمی از کنار دروازه لاتزیو بیرون رفت.

بالاخره دقیقه ۴۵ و در لحظات پایانی نیمه اول یوونتوس به گل رسید. ضربه رونالدو توسط دروازه‌بان لاتزیو بصورت ناقص دفع شد و مقابل دیبالا افتاد تا او با یک ضربه تمام کننده دروازه حریف را باز کرده و بازی مساوی شود.

 

یوونتوس و رونالدو اسیر بازی هوشمندانه بازیکنان لاتزیو

 

یوونتوس نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و همکاری رونالدو و ایگواین می‌توانست یوونتوس را به گل دوم برساند، اما حضور بموقع مدافع لاتزیو مانع شد.

چند دقیقه بعد در طرف مقابل ضربه سر کوره‌آ با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه شزنی بیرون رفت. دقیقه ۷۱ ضربه از راه دور رونالدو نیز با اختلاف کمی از کنار دروازه لاتزیو بیرون رفت.

با ادامه بازی تهاجمی دو تیم دو دقیقه بعد و با ارسال پارولو، در گوشه محوطه جریمه یوونتوس لولیچ به توپ رسید و ضربه زیبا و دقیقی زد و گل دوم لاتزیو شکل گرفت.

پس از این گل یوونتوس تلاش زیادی برای جبران نتیجه داشت که با دفاع خوب بازیکنان لاتزیو نتوانست موقعیت مناسبی بدست آورد. رونالدو هم بخوبی توسط مدافعین لاتزیو مهار شده بود و کاری از پیش نبرد.

حملات یوونتوس به جایی نرسید و لاتزیو روی ضد حمله سریع، دقیقه ۹۴ توسط کاتالدی گل سوم را هم زد. لاتزیو با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل رونالدو و یارانش شکست بدی را به شاگردان ساری در یوونتوس تحمیل کرده و سوپرکاپ فوتبال ایتالیا را فتح کرد.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز