بازی یوونتوس و پارما در چارچوب هفته سیزدهم سری آ ایتالیا با پیروزی ۴ بر ۰ بیانکونری در زمین حریف به پایان رسید و کریستیانو رونالدو نیز در این بازی با زدن دو گل دبل کرد و به رکورد عمر سیووری در بیش‌ترین تعداد گل در یک سال میلادی فوتبال ایتالیا رسید.

یوونتوس در چارچوب هفته سیزدهم سری آ ایتالیا میهمان پارما بود. شاگردان پیرلو بازی را بهتر آغاز کردند، اما اولین فرصت جدی بازی دقیقه ۱۶ برای میزبان به دست آمد.

با این حال جی جی بوفون با واکنشی عالی دروازه تیمش را نجات داد.

با تداوم حملات یوونتوس دقیقه ۲۳ روی پاس عرضی الکساندرو و ضربه دقیق و تمام کننده کولوسفکی بیانکونری به گل رسید و مزد برتری خود را مقابل پارما گرفت.

کم تر از سه دقیقه بعد، این بار رونالدو بود که روی ارسال آلوارو موراتا با یک ضربه سر زیبا و تمام کننده گل دوم یوونتوس را به ثمر رساند.

در ادامه با وجود برتری یوونتوس موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

در اینجا بخواید:

هنوز سه دقیقه از آغاز نیمه دوم نگذشته بود که در یک ضد حمله سریع یوونتوس با پاس آرون رمزی و شوت تماشایی کریستیانو رونالدو دروازه پارما را باز کرد.

دقیقه ۵۰ پارما با ضربه کوچکا فرصت داشت که یکی از گل‌ها را جبران کند، اما بوفون باز هم با یک واکنش تماشایی دروازه تیمش را نجات داد.

چهار دقیقه بعد دیلیخت روی یک ارسال کرنر با ضربه سر دروازه پارما را باز کرد، اما داور این گل یووه را به دلیل اوت شدن توپ در حین ضربه کرنر مردود دانست.

پس از آن نیز بازی در اختیار یوونتوس بود و این تیم با توجه به سه گل برتری سعی در کنترل بازی داشت.

دقیقه ۷۳ ضربه والی گالیگو از بالای دروازه یوونتوس به بیرون رفت. اما دقیقه ۸۵ باز هم این یوونتوس بود که به گل رسید.

ارسال برناردسکی را موراتا با یک ضربه سر دقیق و حساب شده تبدیل به گل چهارم یوونتوس کرد تا این تیم هفته سیزدهم سری آ ایتالیا را با پیروزی ۴ بر ۰ مقابل پارما به پایان برساند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا