یوونتوس و پورتو در شبی که مهدی طارمی اخراج شد، از بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ به دیدار هم رفتند و یاران رونالدو با وجود پیروزی ۳-۲ حذف تلخی را تجربه کردند.

یوونتوس در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ میزبان پورتو بود.

مهدی طارمی در این بازی هم در ترکیب اصلی پورتو حضور داشت و یک پنالتی برای تیمش گرفت، اما با دریافت دو کارت زرد بی مورد اخراج شد و کار را برای شاگردان کونسیسائو بسیار سخت کرد.

بازی را یوونتوس بهتر آغاز کرد و هنوز سه دقیقه از شروع بازی نگذشته بود که روی ارسال دیدنی کوادرادو، ضربه سر محکم موراتا در موقعیتی عالی دقیقا جایی رفت که سنگربان پورتو حضور داشت و آن را دفع کرد.

یووه یکی دو موقعیت نصفه و نیمه را از دست داد و پورتو پیش کشید و بازی را به تعادل کشت. کمی بعد مهدی طارمی با پروازی بلند ضربه سری زد که روی تیر افقی دروازه شزنی فرود آمد.

دقیقه ۸ دروازه بان پورتو باز هم مهاجمان یوونتوس را ناکام گذاشت. دقیقه ۱۹ مهدی طارمی باز هم با تیزهوشی خود از دمیرال مدافع یووه پنالتی گرفت.

سرجیو اولیویرا پشت توپ ایستاد و با یک ضربه مطمئن دروازه شزنی را باز کرد.

این گل باعث شد تمرکز بازیکنان یوونتوس از بین رفته و پورتو برای دقایق زیادی بر بازی مسلط شود و تا پایان نیمه اول حریف قدرتمند را در کنترل خود داشت.

در اینجا بخوانید:

با آغاز نیمه دوم یوونتوس حملات خود را با شدت و قدرت زیاد از سر گرفت و خیلی خود هم توانست بازی را به تساوی بکشاند.

دقیقه ۴۹ روی یک توپ ارسالی به محوطه جریمه پورتو کریستینو رونالدو توپ را مقابل پای فدریکو کیه زا کاشت تا او زننده گل تساوی برای بیانکونری باشد.

سه دقیقه بعد مهدی طارمی با بی احتیاطی به سمت بازیکن حریف رفت و خطای خشنی روی او انجام داد تا کارت زرد بگیرد.

این پایان کار لژیونر ایرانی نبود و دقیقه ۵۴ و فقط به فاصله دو دقیقه بعد، پس از سوت داور برای خطا به سود یووه طارمی ضربه محکمی به توپ زد تا کارت زرد دوم را بدون دلیل گرفته و با اخراج خود شرایط را برای تیمش سخت کند.

یوونتوس به طور کامل برای بازی مسلط شد و دقیقه ۶۳ روی یک ارسال دیدنی دیگر از کوادرادو، فدریکو کیه زا با ضربه ی سر تماشایی گل دوم را هم برای بیانکونری زد تا همه چیز برای دو تیم برابر شود.

در اینجا ببینید و بخوانید:

شاگردان پیرلو از برتری نفری خود استفاده می کردند و حملات پی در پی خود را روی دروازه پورتو تدارک می دیدند، اما در ادامه موفق به گلزنی نشدند.

با توجه به نتیجه مشابه دو بازی رفت و برگشت برای دو تیم در میزبانی خود، وقت های اضافی باید نتیجه نهایی تیم صعود کننده به مرحله یک چهارم را مشخص می کرد.

در وقت اضافی اول یوونتوس بهتر بود اما تعادل نسبی بر میدان حکم فرما بود. وقت اضافی دوم با حملات سریع و خطرناک دو تیم آغاز شد.

اما این پورتو بود که دقیقه ۱۱۵ با ضربه ایستگاهی دیدنی و از راه دور اولیویرا به گل دوم و تساوی رسید تا در آستانه صعود به مرحله بعد قرار بگیرد.

این پایان کار نبود و دو دقیقه بعد روی ارسال برناردسکی، رابیو با یک ضربه سر دوباره یوونتوس را پیش انداخت، اما با توجه به قانون گل زده بیش تر در خانه حریف، یووه به یک گل دیگر برای صعود احتیاج داشت.

با وجود حملات همه جانبه یوونتوس این تیم موفق به گلزنی نشد تا با وجود پیروزی ۳-۲ در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۱ توسط پورتو از مسابقات حذف شود.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز